Projděte si s Google Street View nejvyšší budovu světa

Zajímá vás, jaké to je procházet se vrchními patry nejvyšší budovy světa a kochat se výhledem? Díky Google Street View si výhled z Burj Khalifa nyní můžete vyzkoušet i bez cesty do Dubaje, kde se nejvyšší mrakodrap na světě nachází.

Google již pro své Street View zmapoval nejrůznější světové pamětihodnosti, atrakce a přírodní zajímavosti, mrakodrap mezi nimi ale prozatím chyběl. Aby tento pomyslný nedostatek společnost prolomila stylově, vydala se hned napoprvé do budovy, která za pozornost rozhodně stojí. Cílem Street View týmu se stal Burj Khalifa v Dubaji, se skoro 830 metry nejvyšší existující stavba světa.

Tým Street View se po mrakodrapu pohyboval nejméně tři dny, během kterých nafotil několik pater, včetně vyhlídkového patra číslo 124 a také patra 76, ve kterém se nachází nejvýše položený bazén na světě. Nechybí ani některá z úplně nejvyšších pater budovy – zatímco nejvyšší obydlené patro má číslo 164, Street View tým se dostal o deset pater níž, do patra 154.

Kromě fotek, které v klasickém Street View formátu naleznete zde, vytvořil Google také video, které celé dobrodružství proběhlého focení přibližuje. K focení byl použit speciální fotografický batoh Googlu, který umožňuje pořizovat obrazový materiál i tam, kam nemůžou tradiční fotografické automobily. Pokud jde o výhled po okolí, vůbec nejzajímavější fotografie pochází z údržbového patra 73.

Total
0
Shares
Další články