Prohlížečům v Evropě poprvé vévodí Firefox

Nemyslitelné se stalo skutečností. Prohlížeč Firefox na evropském trhu překonal po dlouhé roky neporazitelnou stálici globálního internetu – Internet Explorer od Microsoftu.

Společnost StatCounter vyhlásila Firefox aktuálním číslem jedna mezi prohlížeči v Evropě. Pyšní se 38,11 procenty podílu na trhu, zatímco Internet Explorer má údajně 37,52 procenta. Podle Aodhana Cullena, výkonného ředitele StatCounteru, nezaznamenal Firefox žádný enormní nárůst uživatelů, dokázal si je však alespoň udržet, zatímco rostoucí Google Chrome postupně ukusoval ze základny uživatelů Exploreru.

K poklesu počtu uživatelů IE napomohlo také rozhodnutí Evropské komise, na jehož základě byl Microsoft na začátku loňského roku donucen implementovat do Windows možnost výběru mezi několika prohlížeči. Kromě Internet Exploreru najdou uživatelé v této nabídce také Firefox, Chrome nebo Operu.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google spustil stránku, která poradí majitelům napadených webů

Stát se obětí hackerského útoku může dnes v podstatě kdokoliv, výjimečné navíc není ani to, že se oběť o infiltrování své stránky nemusí zdaleka hned dozvědět. Oproti tomu Google při svém indexování podezřelé prvky často zachytí a může na ně upozornit nejen uživatele, ale i majitele stránek. Jako další pomoc pak Google včera pro majitele webů spustil speciální web věnovaný prevenci a nápravě hackerských útoků.