Přichází Google TV. Je to televize budoucnosti?

Pojďme si tuhle pekelně zajímavou novinku představit trochu blíž. Měsíc po prvním ohlášení Google vydal krátké video, v němž nám některé aspekty přibližuje, a vypadá to velice dobře. Google TV bude buď předinstalovaná v nových televizních sestavách, nebo si divák může k televizi, kterou již vlastní, přikoupit speciální zařízení. Systém je tedy podobný jako přechod z analogového na digitální vysílání.

Hlavní výhody: vyhledávání a web

Vůbec největší výhodou Google TV bude možnost vyhledávat si přímo konkrétní obsah, který vás zajímá. Výsledkem bude informace, na jakém kanále a kdy vámi zvolený obsah hrají. Pokud by vám tohle bylo málo, můžete se na něj jednoduše podívat online nebo si jej automaticky nahrát a mrknout se na něj později.

Samozřejmostí je i surfování po webu. Nejenže můžete sjíždět i videa z YouTube, na webu můžete dělat úplně cokoli a zároveň sledovat vybraný program. Třeba televizní debatu a k tomu zároveň na Twitteru číst reakce a názory ostatních diváků, vše na jedné obrazovce.

Aby byl výčet kompletní, můžete přes Google TV samozřejmě hrát hry (co takhle Farmville přes půlku zdi?), navštěvovat Facebook, Flickr, Last.fm, Picasa, stahovat aplikace z Android Market (ano, některé budou na Google TV fungovat) či si vytvořit personalizovanou domovskou stránku nabitou přesně tím obsahem, který vás nejvíc baví.

Apple TV se může jít vycpat

Apple má samozřejmě v plánu vylepšit svou již několik let existující obdobnou službu, aby mohla téhle smršti konkurovat, zatím ale neznáme žádné detaily. V současnosti umí Apple TV přehrávat obsah z iTunes a několika málo dalších zdrojů, především Flickru, YouTube a MobileMe. Oproti Google TV tedy zoufale málo, alespoň prozatím.

Google TV by měla být k dispozici někdy v průběhu podzimu, informaci o tom, jak to bude s dostupností v Evropě, se nám bohužel získat nepodařilo.

Via SocialTimes