Při čekání na video ztrácí lidé trpělivost už po dvou vteřinách

Pokud chcete mít jistotu, že internetoví uživatelé zhlédnou vaše video, měli byste zajistit, že se nebude načítat o mnoho déle než dvě sekundy. Jinak jej začnou postupně opouštět. Alespoň částečnou výhodu mají delší videa a největší trpělivost mají návštěvníci z mobilů.

Studie vycházející z 23 milionů videí navštívených necelými sedmi miliony unikátních uživatelů potvrdila, že lidé neradi čekají, a to i v případě online videa. Už pokud se video nenačetlo do dvou vteřin, začali stránku opouštět první uživatelé. Rychlost, s jakou uživatelé odcházeli, ovšem nebyla vždy stejná. Lišila se v závislosti na délce videa a podle toho, na jakém typu připojení uživatel video načítá.

Trpělivost uživatelů podle délky videa

U delších videí byli uživatelé trpělivější a počet těch, kteří stránku opouštěli, byl výrazně nižší. Pokud jde o přístroje a způsob připojení, platí, že méně trpěliví jsou uživatelé rychlejšího připojení, kteří odcházejí nejrychleji. Sledované typy pevného připojení si nicméně vedly velmi podobně, uživatelé optických kabelů byli jen o vteřinu či dvě nedočkavější než uživatelé kabelů obyčejných a DSL. Velmi trpěliví naopak byli mobilní uživatelé, více než polovina z nich byla ochotna čekat i více než půl minuty.

Trpělivost uživatelů podle typu připojení

Studie pochází z dílny profesora Rameshe Sitaramana z University of Massachusetts Amherst. V celém znění ji můžete nalézt zde.

 

Total
0
Shares
Další články