Prezentace: Mobily pohltí svět

O tom, že se uživatelé přesunují z počítačů k mobilním platformám, se v současnosti hodně mluví. Co si pod tím ale přesně představit, a jaký vliv to bude mít na celý online ekosystém? Tím se zabývá velmi zajímavá prezentace Mobile is eating the world od Benedicta Evanse.

Mobilní internet bude velmi brzy důležitější, než ten klasický desktopový. Uvědomují si to hlavně velké společnosti, jejichž podnikání na internetu stojí. I proto Google před lety vytvořil operační systém Android, který mu nyní na mobilech zajišťuje velmi solidní pozici.

I proto Facebook poslední rok a půl víceméně ignoroval růst na desktopu, a všechny síly napínal k posílení mobilních příjmů a zlepšení mobilních služeb. I proto Twitter, který před týdnem vstoupil na burzu, od samého počátku desktopové příjmy vnímal jako druhořadé, a rovnou se věnoval těm mobilním.

I přesto všechno ale může být poměrně obtížné z takto obecného popisu současnému vývoji doopravdy porozumět. Jak situace skutečně vypadá, co zní vyplývá a jaké jsou současné otázky kolem dalšího vývoje internetu? Při hledání odpovědí na tyto otázky rozhodně přijde vhod kvalitní informační zdroj, který situaci přehledně zanalyzuje. Právě takovým zdrojem je listopadové vydání prezentace Mobile is eating the world od Benedicta Evanse, britského freelance analytika a konzultanta.

Jak se projeví mobilní internet na obsahu?

Prezentace na grafech přehledně znázorňuje současnou situaci na trhu, a v těch případech, kde je to vhodné, i spolu s vývojem z posledních let. Zabývá se přitom čtyřmi nejdůležitějšími oblastmi rozvoje současného internetu: Jak postupně narůstá podíl mobilních zařízení na celkové návštěvnosti globální informační sítě, jakou roli v tom hrají a budou hrát tablety, jak se na tom podílí mobilní platformy a ekosystémy a co to znamená pro sociální služby a distribuci obsahu. V některých z těchto oblastí přitom Benedict Evans nijak nezastírá, že situace je zatím velmi nejasná, a místo pochybných odpovědí raději předkládá důležité otázky.

Pokud vás internet živí, ať už se mu věnujete z jakéhokoliv profesionálního úhlu pohledu, tahle prezentace za deset minut vašeho času velmi pravděpodobně stojí.

Total
0
Shares
Další články