Prezentace: LinkedIn radí, jak shánět práci a co (ne)dělat

Kdo jiný by měl lépe rozumět problematice hledání zaměstnání než člověk, který pracuje jako personalista pro sociální síť profesionálů LinkedIn. Andrew Kung vytvořil velmi zajímavou prezentaci, která vám možná pomůže vyvarovat se největších chyb, které lidé při hledání zaměstnání dělají.

Hledat zaměstnání není v dnešní době lehké ani tehdy, pokud už za sebou něco máte. Ještě těžší je to ale tehdy, pokud nejste pro potenciální zaměstnavatele až tak výjimeční a nedokážete si získat jeho zájem. Jak se toho vyvarovat, a jak si zájem o svou osobu zasloužit, to píše v prezentaci na blogu LinkedIn Andrew Kung.

Andrew, který pro LinkedIn pracuje v jeho personalistickém týmu pouhé tři měsíce, byl ještě před rokem studentem prestižní univerzity. I díky tomu má velmi dobré srovnání povědomí, jaké o správné strategii hledání práce mají studenti (a až příliš často nejen oni), a toho, jaká je skutečnost a potřeby z pohledu člověka, který mezi uchazeči o práci nakonec vybírá.

Ve své prezentaci se zabývá tím, jak být výjimečný a personální oddělení své vysněné společnosti zaujmout. Jeho rady lze ve vší stručnosti zjednodušit do dvou základních pouček. Za prvé, podle Andrewa máte při hledání práce poskytnout dostatečné množství informací o sobě, abyste ukázali, kdo jste, a nebyli jen dalším zaměnitelným kandidátem s prakticky stejným formulářovým životopisem. Zároveň pak doporučuje ukázat, že jste pečliví, a při hledání práce dokážete projevit iniciativu a nadstandardní péči. Tím totiž dáváte najevo, že jste stejné kvality schopni svou prací vnést i do společnosti. V obou případech je klíčové kvalitně se postarat o své online prezentace, samo o sobě to ale prý nestačí.

Co dalšího dělat a čeho se vyvarovat si můžete přečíst v prezentaci. Nenechte se odradit její délkou, má velmi rychlý spád a za pouhých pár minut budete zaručeně na jejím konci.

Pokud vám prezentace nestačí, a chcete vědět víc, stejným tématem ze stejného úhlu pohledu se velmi podrobně zabývá i Lifehacker. My vám pak z celého srdce přejeme mnoho štěstí při hledání!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Otevřelo se datové centrum ServerPark, má nejvyšší zabezpečení u nás. Podívejte se

V pražské Hostivaři bylo dnes otevřeno nejmodernější datové centrum pro provoz velkých internetových projektů v Česku. Jmenuje se ServerPark a postavila si ho firma VSHosting, jeden z velkých domácích serverových poskytovatelů. Nakonec tu bude až 7 500 serverů s celkovou kapacitou 15 petabytů dat a 500 000 gigabytů operační paměti
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Otevřete oči!

Když budete čučet do novin, dost možná přehlédnete kosmonauta nebo indiána. Když budete civět na reklamy Coca-Coly, možná vám cukrovka sežere nohu. A když budete zírat z okénka letadla, třeba vám nedojde, že jste obklopeni superhrdiny. Je nejvyšší čas začít se pořádně dívat kolem sebe.