Prezentace: LinkedIn radí, jak shánět práci a co (ne)dělat

Hledat zaměstnání není v dnešní době lehké ani tehdy, pokud už za sebou něco máte. Ještě těžší je to ale tehdy, pokud nejste pro potenciální zaměstnavatele až tak výjimeční a nedokážete si získat jeho zájem. Jak se toho vyvarovat, a jak si zájem o svou osobu zasloužit, to píše v prezentaci na blogu LinkedIn Andrew Kung.

Andrew, který pro LinkedIn pracuje v jeho personalistickém týmu pouhé tři měsíce, byl ještě před rokem studentem prestižní univerzity. I díky tomu má velmi dobré srovnání povědomí, jaké o správné strategii hledání práce mají studenti (a až příliš často nejen oni), a toho, jaká je skutečnost a potřeby z pohledu člověka, který mezi uchazeči o práci nakonec vybírá.

Ve své prezentaci se zabývá tím, jak být výjimečný a personální oddělení své vysněné společnosti zaujmout. Jeho rady lze ve vší stručnosti zjednodušit do dvou základních pouček. Za prvé, podle Andrewa máte při hledání práce poskytnout dostatečné množství informací o sobě, abyste ukázali, kdo jste, a nebyli jen dalším zaměnitelným kandidátem s prakticky stejným formulářovým životopisem. Zároveň pak doporučuje ukázat, že jste pečliví, a při hledání práce dokážete projevit iniciativu a nadstandardní péči. Tím totiž dáváte najevo, že jste stejné kvality schopni svou prací vnést i do společnosti. V obou případech je klíčové kvalitně se postarat o své online prezentace, samo o sobě to ale prý nestačí.

Co dalšího dělat a čeho se vyvarovat si můžete přečíst v prezentaci. Nenechte se odradit její délkou, má velmi rychlý spád a za pouhých pár minut budete zaručeně na jejím konci.

Pokud vám prezentace nestačí, a chcete vědět víc, stejným tématem ze stejného úhlu pohledu se velmi podrobně zabývá i Lifehacker. My vám pak z celého srdce přejeme mnoho štěstí při hledání!