Prague Startup Center: Další inkubátor se zaměří na kosmické technologie, sídlit bude v paláci

Známý rondokubistický palác Adria nacházející se na rohu Jungmannova náměstí a Národní třídy našel nové uplatnění. Ve spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy, Czech ICT Alliance a za podpory agentury CzechInvest tam bude sídlit nové centrum pro rozvoj podnikání Prague Startup Center. Třeba i pro kosmické technologie.

Samotné centrum je totiž připravováno mimo jiné i jako prostor pro inkubaci firem zabývajících se kosmickou technologii v projektu podnikatelského inkubátoru Evropské vesmírné agentury ESA BIC. Ta ve spolupráci s městem Praha podpoří inovativní firmy a obě strany přispějí částkou přibližně 25 milionů korun.

esa bic

„Velmi oceňujeme aktivní přístup města Prahy k podpoře českých startupů,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest působící jako koordinátor aktivit podporujících české startupové prostředí.

„Otevřený a vstřícný přístup oficiálních představitelů města nám velmi pomáhá při dalších našich jednáních. To se projevilo nejen v případě námi připravovaného projektu podnikatelského inkubátoru Evropské vesmírné agentury ESA BIC, ale pomáhá nám to i v jednáních s dalšími soukromými firmami, které mají zájem na spolupráci na podobném konceptu,“ dodává.

Kromě Prahy a agentury CzechInvest projekt zastřešuje také Czech ICT Alliance, exportní aliance agentury CzechTrade. Jejím hlavním cílem je využití výhod České republiky a vybudování silné značky kvalitního českého ICT a také napomoci firmá získat konkrétní kontakty na potenciální zákazníky, jež přetvoří v úspěšně realizované projekty.

Ve spolupráci s CzechInvestem a komerčními partnery provozuje také Czech ICT Incubator nacházející se v Silicon Valley, startupům nejen z České republiky pomáhá získávat angel investice a propaguje je na prestižních akcích typu TechCrunch Disrupt, CeBIT či Slush.

Výkonným ředitelem Czech ICT Alliance je Michal Zálešák, který bude přednášet na Startup Summitu konajícím se 15. října v pražském klubu SaSaZu. Letošní již čtvrtý ročník konference se na rozdíl od prvních tří nezaměřuje na startupisty, ale vysvětlí fungování startupů lidem z byznysu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Pozitivní inspirace

Někdy se podíváte na video a cítíte v sobě ryzí nadšení, pozitivní energii. Tentokrát tu máme několik takových kandidátů - video věnované projektu Glass od Googlu, dlouhodobého mistra této disciplíny, až hypnoticky skvělý sestřih Best of Web a pár dalších. A pokud jsou vaší pozitivní inspirací krásné ženy, přijdete si na své...