Pozvánka: World Usability Day letos na téma hravého designu

Z pestrého programu konference jmenujme například přednášku Ondřeje Války ze společnosti GoodData, který prozradí, jak vhodně pomocí metafor vysvětlit tematiku user experience klientovi. O tom, jak motivovat člověka ke zdravému životnímu stylu používáním aplikace, promluví Tomáš Pekárek z Media Factory. Využití technologií ve prospěch uživatele budou řešit především přednášky Jana Šedivého z ČVUT a Vratislava Fabiána z Medicton Group. Šedivý, který působil více než 20 let v zahraničí ve firmách Google či IBM, bude přednášet o vývoji aplikací založených na rozpoznávání řeči. Fabián pak o eye trackingu. Kompletní program najdete na webu www.wud.cz.

Jak upozorňuje předseda pořádající Asociace UX Luboš Plotěný: „Použitelnost se netýká pouze webového prostředí, ale i průmyslových produktů, s nimiž přicházejí lidé dennodenně do styku. To například dokáže tým architektů z pražského studia edit! v přednášce na téma humanizace firemních sídel.“

Pražský den použitelnosti pořádá Asociace UX zdarma, konference je tak snadno dostupná široké skupině zájemců o tuto tematiku. Letos se přednášející s posluchači podělí o zkušenosti a poučení z reálných projektů i o praktické rady vedoucí ke zvýšení použitelnosti produktů. Akce se bude konat v příjemném a moderním kině Atlas na Florenci.

World Usability Day (WUD) je součástí série celosvětových konferencí a ČR tak patří mezi více než 40 zemí, v nichž se akce koná. WUD vznikl pod záštitou mezinárodní organizace User Experience Professional Association s cílem začlenit odbornou veřejnost do debaty o problematice User Experience a poukazovat na skutečnost, že design služeb a produktů má jít především vstříc lidskému vnímání a schopnostem.

Mediálními partnery konference jsou Lupa.czDesign portálTyinternety. Věcnými cenami akci podporují společnosti ExperienceUGeek WorldGeek Shopnakladatelství IDG.