Pozvánka na TSQ Movie Night: Minecraft – The Story of Mojang

TechSquare pokračuje v nejlepší tradici “movie nights” a tentokrát společně s kluky z Flow Studia zve na dokument o herním fenoménu posledních let – Minecraftu. Už tento čtvrtek!

V roce 2009 vydal nezávislý herní vývojář Markus “Notch” Persson rozpracovanou hru jenž porušovala základní pravidla dosažení úspěchu v herním světě. Minecraft je z části explorativní adventura, zčásti spíše kreativní stavebnice, která se během krátké chvíle proměnila z kultovní záležitosti na hit nebývalých rozměrů s tisícovými prodeji denně. Na konci roku 2010 již mohl Notch opustit své stávající zaměstnání a splnit si svůj sen – založil vlastní nezávislé studio Mojang.

Minecraft: The Story of Mojang je celovečerní dokument, který sleduje mladou firmu v průběhu prvního roku expanze na světové trhy a do počítačů miliónů hráčů. Doprovází jej postřehy ikon herního průmyslu (Peter Molyneux, Tim Schafer), novinářů (Geoff Keighley, Stephen Totilo) a kovaných hráčů (Yogscast, The Shaft, Minecraft Teacher). Film financovaný přes populární Kickstarter přináší nejen pohled na neobvyklý herní a podnikatelský úspěch, ale je zároveň portrétem dnešní generace nezávislých tvůrců a vášnivých hráčů.

Vstup zdarma

Dejte na Facebooku vědět, že dorazíte!

Total
0
Shares
Další články