Pozvánka: České vysoké školy míří do cloudu

Konference v Praze a Brně odstartují nový edukační program zaměřený na využití nových technologií ve vzdělávání. Akce jsou součástí projektu Google pro českou společnost 2012.

(placená zpráva)

Společnost Netmail spouští ve spolupráci s českým Googlem vzdělávací program pro vysoké a vyšší odborné školy. Jeho cílem je zapojit vedení vysokých a vyšších odborných škol a zpřístupnit informace o využití cloudových technologií ve vzdělávání (Google Apps for Education), které mohou zvýšit úroveň výuky a zároveň zefektivnit provoz a řízení školy.

Program startuje registrací na konference “Tvořte a spolupracujte jinak” na stránce www.tvortejinak.cz, a to na pražskou (15. května) a brněnskou (23. května) konferenci. Program je součástí podpory vzdělávacích aktivit českého Googlu v rámci projektu Google pro českou společnost 2012.

Vzdělávací program zaměřený na vysoké a vyšší školství spustila společnost Netmail zejména vzhledem k tomu, že efektivita spolupráce, zpracování dat a práce s originálními myšlenkami rozhodují o úspěchu vzdělávací instituce. České univerzity a školy zároveň zatím nemají moc potřebných informací o cloudových řešeních pro školy. V jejich implementaci často chybí interní příprava studentů a zaměstnanců, včetně správné komunikace. Google Apps jsou navíc pro pedagogy, zaměstnance a studenty škol v plné verzi zdarma.

“Každou vzdělávací iniciativu, která pomáhá nekomerčním subjektům, jakými jsou školy, kulturní instituce nebo neziskovky, využít  dostupné příležitosti na internetu, velmi rádi podpoříme,” říká Michal Zachar, marketingový manažer českého Googlu a dodává: “To je hlavním cílem celoročního programu Google pro českou společnost, který jsme začátkem roku odstartovali.”

Zkušenost stovek předních univerzit ze zahraničí potvrzuje už i česká Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, která s pomocí společnosti Netmail již začátkem roku začala využívat  cloudové řešení pro školy – Google Apps for education – pro svých více než 7000 studentů a zaměstanců.  Součástí podpory byla i informační kampaň před samotným nasazením nové technologie, která studenty i zaměstnance na změnu připravila.

“Nasazení Google Apps na Přírodovědecké fakultě UK v Praze umožnilo nasazení moderního prostředí pro spolupráci a organizaci času. Pro vědecké týmy je významná možnost sdílení informací, komunikace, plánování a  také možnost mobilního přístupu. Pro fakultu jako celek pak nezanedbatelný přínos představuje úspora nákladů na celkové řešení ve střednědobém horizontu”, říká doc. RNDr. Jakub Langhammer, Ph.D., proděkan pro geografickou sekci a IT PřF UK.

První vzdělávací iniciativou Netmailu pro vysoké školy, které ještě vlnu cloud computingu zcela nezachytily a potřebují objasnit jeho základy, jsou dvě odborné konference v Praze a Brně. Ty proběhnou v květnu a jsou zacíleny na  proděkany a prorektory pro informační technologie, jak ale i ředitele vyšších odborných škol. (program viz níže)

Cílem konferencí v Praze a v Brně je ukázat, co může Google Apps přinést českým vysokým školám, jaké jsou již zkušenosti z jejich praktického nasazení a pokusí se zodpovědět na otázky týkající se bezpečnosti a ochrany dat. Konference pořádaná v Praze bude přenášena on-line a její záznam bude zveřejněn na webu www.tvortejinak.cz, kde startuje i registrace.

 

Konference Tvořte a spolupracujte jinak

Praha

  • 15. 5. 2012, 9:00 – 13:30
  • Ballingův sál v NTK, Technická 6/2710, Praha 6 – Dejvice

Brno

  • 23. 5. 2012, 9:00 – 13:30
  • Posluchárna D105 Fakulty informačních technologií VUT Brno, Božetěchova 1/2, Brno

 

Program

9:00 – Registrace

10:00 – Úvodni slovo

10:10 – Google podporuje české vysoké školy

(Taťána le Moigne – ředitelka Google ČR)

10:40 – Co jsou Google Apps? Přínosy pro vzdělávací instituci.

(Bohuslav Dohnal – ředitel netmail s.r.o.)

11.20 – Přestávka

11.40 – Případová studie – Google Apps na Přírodovědecké fakultě UK

(RNDr. Jakub Langhammer,  Ph.D. – proděkan pro geografickou sekci a IT PřF UK)

12.20 – Google Apps a bezpečnost dat, právní rámec

(Marian Svetlík, vedoucí Znaleckého ústavu RAC)

12:40 – Google Apps a change management, licencování

(Bohuslav Dohnal)

13.00 – Diskuze

13.30 – Oběd

 

O společnosti Netmail

Společnost Netmail (www.netmail.cz) je největším dodavatelem řešení Google Apps v ČR. Její historie v oblasti informačních a komunikačních technologií sahá až do roku 1996, přelom ale přišel v roce 2009, kdy se stala autorizovaným partnerem společnosti Google při nasazování Google Apps. Mezi zákazníky společnosti Netmail jsou nejen komerční organizace, ale i instituce státní správy nebo vzdělávací a neziskové organizace.

 

O programu Google pro českou společnost

Program Google pro českou společnost 2012 zastřešuje několik plánovaných projektů a aktivit, které bude společnost Google realizovat v průběhu tohoto roku. Cílem je zapojit se do takových projektů, které přispívají k místním inovacím, rozvoji vzdělávání a uchování a šíření české kultury a umění. Důležitou součástí je i podpora aktivit neziskového sektoru a českých měst. Součástí celoročního programu jsou jednotlivé iniciativy, v rámci nichž se uskutečňují jednotlivé projekty.

Projekt je součástí iniciativy Google pro vzdělávání (v rámci Google pro českou společnost), která zastřešuje několik partnerských vzdělávacích projektů pro učitele (Akademie moderního vzdělávání), žáky (Hledači po(d)kladů) a veřejnost (Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti). Cílem je využít nové technologie ke snadnějšímu, kvalitnějšímu a zábavnějšímu vzdělávání s využitím interakce a vizualizace (interaktivní učebnice). Navíc díky bezplatným Google Apps pro školy je zde možnost, jak zefektivnit komunikaci, sdílení a spolupráci na školách, ale také najít zajímavý zdroj úspor.

Total
0
Shares
Další články