Potvrzeno: Google Wave bude mít vlastní app store

Google Wave poodhalil roušku budoucnosti: Google si je vědom současných potíží s pomalým během Wave, chystá přidané funkce, především je ale definitivně potvrzen Google Wave app store.

Pro vývojáře to znamená především budoucí možnost výdělku na aplikacích pro Wave. S ohledem na otevřenou Wave API a podporu Googlu pro vývojáře bylo jasné, že aplikace pro Wave se objeví, potvrzení dedikovaného app storu ale značí, že Google svému hvězdnému projektu opravdu hodně věří.

Zatím nejúspěšnější app store náleží samozřejmě iPhonu a iPod Touch – schválených aplikací je tam již více než 100 tisíc, což se Google snaží dohnat se svým mobilním Android Marketplace. Z dlouhodobého hlediska se zdá být prakticky jisté, že Android na počet aplikací zvítězí, což je dané otevřenou platformou, na které je vyvíjen a která dává vývojářům aplikací podstatně volnější ruce.

Potenciál Wave app storu je obrovský – do budoucna by se měla objevit řada přístrojů, které tuto platformu využije, ať už půjde o notebooky, tablety, telefony… Možných aplikací a widgetů tak může vzniknout téměř nepřeberné množství.

Celá tato velká sláva je samozřejmě podmíněna poměrně podstatnou věcí. Wave se musí opravdu uchytit a lidé jej musí začít smysluplně používat, což je v prozatimní beta fázi dost diskutabilní téma.

Další články o Google Wave:

Total
0
Shares
Další články