Podíl iPadu dosáhl 95 procent, bude ale klesat

Ačkoli možná bude pro řadu lidí překvapivé, že Apple nemá na poli tabletů 100 procent trhu, je tomu skutečně tak. Společnost nicméně dokázala ve třetím čtvrtletí 2010 utrhnout celých 95 procent prodejů a udržuje se tak v mezích totální dominance.

Z celkového počtu prodaných tabletů, který činil kolem 4,4 milionu kusů, ukořistil Apple se svými iPady 4,19 milionu. Konkurenční Android, který již má na trhu své zástupce, klesl se svým podílem z 2,9 procenta v předchozím čtvrtletí na 2,3 procenta. Celkový nárůst prodeje tabletů byl mezičtvrtletně o 26 procent.

Android ale čeká v dalším čtvrtletí nárůst, během několika dní bude totiž na trh uveden nový tablet od Samsungu Galaxy Tab. Ten by měl být schopen iPadu konkurovat lépe než současné přístroje s Androidem. Počátkem příštího roku pak zasáhne do hry i další velký hráč Blackberry se svým tabletem PlayBook.

Via BB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejkontroverznější hesla na Wikipedii? U Čechů jasně homosexualita

Tým Oxfordských výzkumníků provedl zajímavou studii. Zkoumal, jaké články na WIkipedii jsou nejkontroverznější. Za měřítko považoval, zda různé skupiny autorů soupeří o zobrazení svých editací. Jako jednou z jazykových verzí se zabýval i českou WIkipedií, která odhalila tichý souboj, který probíhá mezi liberální a konzervativní částí editorů encyklopedie.