Počet uživatelů Facebooku v některých zemích dosáhl stropu

Časem k tomu pravděpodobně dojít muselo, jen si to někteří nechtěli připustit. Počet uživatelů Facebooku ve státech s nejvyšší penetrací začíná stagnovat a čas od času i klesá.

Nejde samozřejmě o globální měřítko, jedná se o počty uživatelů v těch několika zemích, kde se největší sociální síť dostala do povědomí lidí nejdřív. Tam, kde je uživatelská základna již delší dobu relativně vysoká, dochází zhruba poslední rok k zajímavému jevu. Počty uživatelů tu stoupají, tu klesají, střídavě nahoru a dolů, v dlouhodobém horizontu ale růst klesá k nule. Alespoň to vyplývá z grafu serveru Inside Facebook, který vychází z dat Inside Facebook Gold.

Vývoj v zemích s nejdelší tradicí Facebooku

Jak vidno, k prvnímu zásadnímu hromadnému poklesu ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Turecku a Austrálii došlo na přelomu května a června minulého roku. Situace se poměrně rychle vrátila k příbytkům uživatelů, ne však již k takovým, jaké jsme viděli před totuto první “krizí”. Nadále se ovšem takovéto propady začaly objevovat daleko častěji, v tom posledním z nich se právě nacházíme. Vše má jeden základní důvod, kterým je nasycenost těchto zemí co do poptávky po členství na sociální síti. Počty uživatelů ve všech sledovaných státech se pohybují mezi třetinou a polovinou obyvatelstva, což je limit, který se někdy uvádí jako strop pro penetraci Facebooku mezi populaci.

Z dlouhodobého hlediska bude ovšem zajímavé sledovat, zda budou počty stagnovat, či zda se klesající růstový trend časem nepřetočí ve trend ztrátový. Takový zvrat by byl velice důležitý pro všechny, kdo kolem Facebooku postavili svoje živobytí, ať už to budou marketéři, developeři nebo Mark Zuckerberg.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TEDxPrague 2013: Smích, slzy a trochu rozpaků

TEDx je asi nejlepší formát celodenní akce, co známe (snad jen kromě našeho Startup a Social Summitu, samozřejmě). Sedmnáct řečníků střídajících se v rychlém tempu. Každý úplně jiný. O většině z nich jste předtím dost možná nikdy neslyšeli. Do toho přednášky z jiných TEDxů. A divadlo (díky, to nemuselo být). Ale ty momenty překvapení jsou pak o to silnější.