Po úspěšném pilotu v Ostravě míří Startup with Google Academy do Prahy a Brna

Po úspěšném pilotu v Ostravě s dvacítkou českých startupů Google nově otevírá přihlášky a zve začínající startupisty do Startup with Google Academy v Praze a Brně, která se v průběhu listopadu rozběhne v místních pobočkách Impact Hub. Akademie nabídne sérii workshopů a účastníky připraví na navazující mentoringový program Launchpad.

Akademie navazuje na nedávné spuštění platformy Startup with Google, která poskytuje přehled nástrojů, tipů, programů a komunit. Oba projekty zapadají do dlouhodobé snahy Grow with Google, která usiluje o rozvoj českého startupového prostředí a podporu digitálních a podnikatelských dovedností v regionech.

Přihlaste svůj tým na webu Akademie do 23. října 2018, vybraní účastníci načerpají užitečné informace zdarma. První workshop startuje už v úterý 30. října v Impact Hub Praha, poslední je pak 20. listopadu. V brněnské metropoli pak od 8. do 29. listopadu.

„Byl to takový rychlovlak! Stihli jsme vše důležité – zákazníkovy potřeby, jak ověřit hypotézy, důležitost zákaznické zkušenosti, trendy v marketingu, jak expandovat, jak správně rozšiřovat tým i nástin obchodní strategie. Díky tomu máme spoustu podnětů a úkolů k rozpracování, abychom náš projekt mohli posunout dál a zároveň nic důležitého neopomenout,“ Eva Dibitanzlová, spoluzakladatelka Keyguru.

Soutěž s Těmiinternety

V rámci podpory rozvoje startupů spojily síly s Googlem také Tyinternety a připravily soutěž zaměřenou na překonávání překážek v byznysu. Na základě rozhodnutí poroty složené z redakce a expertů Googlu jsme z přihlášených startupů vybrali čtyři oceněné:

  • Skyhuddle.com – Důvodů, proč se lidé z různých koutů světa chtějí setkávat jen mnoho. Někteří chtějí vidět kamarády, které poznali třeba na Erasmu, a jiní se touží opět setkat se svými příbuznými žijícími v zahraničí. Nelze opomenout ani skupiny kolegů pracujících v rámci mezinárodních firem, kteří se potřebují občas potkat i v offline světě. Všichni tito lidé řeší stejný problém – kde se sejít, aby neutratili více, než je nutné. Tento startup přišel s chytrým a rychlým řešením, které lidi doslova spojuje.
  • Quichesoft se svým produktem Fuelytico, SaaS konceptem pomáhajícím čerpacím stanicím najít optimální ceny benzínu na podporu ziskovosti. To dělá na základě pokročilých matematických metod a umělé inteligence.

  • Shapez. Body tracking aplikace, která svým uživatelům pomáhá hubnout nebo i nabírat svaly. Pomocí fotek, váhy a dalších tělesných měření sleduje celý proces a tak motivuje své uživatele.
  • Pravovpraxi.cz/chapes.cz. Projekt vyvíjí vzdělávací aplikace pro studenty středních škol (Chápeš.cz) a pro studenty právnických fakult pak Právovpraxi.cz. Tým pracuje na tom, aby si každý uživatel mohl vytvořit vlastní úlohy a ty sdílet s kamarády. Obě aplikace hrálo přes 2000 unikátních uživatelů.

Total
1
Shares
Další články