PayPal zkouší ověřování mobilních plateb pomocí profilové fotky

Už žádné kódy v esemeskách, žádné jiné složitosti. Bude stačit jenom vaše jedinečná tvář. Je to trochu sci-fi, ale PayPal to evidentně myslí vážně.

Platební služba chce trochu pohnout s mobilními platbami. Nová testovací aplikace umožňuje uživatelům najít obchody a restaurace, kde se dá pomocí PayPalem zaplatit. Stejně jako ve Foursquare se uživatelé přihlásí v obchodě a vrchní vyjede objednávku jednoduchým klinknutím na podobiznu zákazníka.

Vybrané obchody  už začaly novinku  v Londýně testovat na začátku srpna. “Jsme rádi, že můžeme pomoci místním podnikatelům. Přinášíme jim novou zkušenost s placením. Už nikdy nemusí řešit zákazníky, kteří s sebou nemají dost hotovosti,” tvrdí Rob Harper, šéf maloobchodní divize v PayPalu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Rastislav Turek: Ake startupy by som rad videl ja

Jaké vlastnosti a postoje by v ideálním případě měli mít zakladatelé startupů? A jak by měli k podnikání přistupovat? U příležitosti vyhlášení nového kola StartupYardu se vynořilo několik zajímavých příspěvků, které se nad budováním inovativní firmy zamýšlejí. Jeden z těch nejzajímavějších sepsal náš slovenský oblíbenec Rastislav Turek.