PayPal udělal ze svého uživatele kvadrilionáře. Ale jen na chvilku

Jaké to asi je, když vám na účtě přistane sedmnáctimístná částka? Na vlastní kůži to zažil šestapadesátiletý broker Chris Reynolds.

Od té doby, kdy se peníze a úspory začaly prohánět na globální finanční dálnici, už jakoby ztratily hodnotu. Stala se z nich jen čísla. 92 233 720 368 547 800 dolarů – taková částka na účtu opravdu zaskočí. Jak by asi vypadala v esemeskovém výpisu z účtu. “Bylo to opravdu velké překvapení,” okomentoval překvapivý zůstatek Chris Reynolds deníku Philadelphia Daily News.

“Samozřejmě šlo o omyl a ceníme se toho, že to pan Reynolds pochopil a domluvili jsme se,” zní oficiální vyjádření PayPalu s tím, že firma za to věnuje část peněz na charitu podle Reynoldsova výběru. Sám Reynolds se ukázal jako opravdu zodpovedný americký občan. Když se jej totiž reportéři zeptali, co by s takovými penězi dělal odpověděl, že by nejprve zaplatil národní dluh.

Peníze v digitálním světě chce nahradit projekt BitCoin. Virtuální měna už funguje a některé obchody už jsou ochotny ji přijímat stejně jako běžné peníze. Kurs BitCoinu se pohybuje stejně jako kurzy ostatní off-linových měn. V dubnu se hodnota jednoho BitCoiun vyšplhala až na 200 dolarů.

via PND

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika dne: hodnota newsletteru

E-mailový newsletter je jedním z nejpoužívanějších digitálních marketingových nástrojů. Od prvních dní online marketingu se používá, do posledních dní se používat bude. Všechny zajímavé informace v jedné přehledné inforgrafice.