PayPal udělal ze svého uživatele kvadrilionáře. Ale jen na chvilku

Jaké to asi je, když vám na účtě přistane sedmnáctimístná částka? Na vlastní kůži to zažil šestapadesátiletý broker Chris Reynolds.

Od té doby, kdy se peníze a úspory začaly prohánět na globální finanční dálnici, už jakoby ztratily hodnotu. Stala se z nich jen čísla. 92 233 720 368 547 800 dolarů – taková částka na účtu opravdu zaskočí. Jak by asi vypadala v esemeskovém výpisu z účtu. “Bylo to opravdu velké překvapení,” okomentoval překvapivý zůstatek Chris Reynolds deníku Philadelphia Daily News.

“Samozřejmě šlo o omyl a ceníme se toho, že to pan Reynolds pochopil a domluvili jsme se,” zní oficiální vyjádření PayPalu s tím, že firma za to věnuje část peněz na charitu podle Reynoldsova výběru. Sám Reynolds se ukázal jako opravdu zodpovedný americký občan. Když se jej totiž reportéři zeptali, co by s takovými penězi dělal odpověděl, že by nejprve zaplatil národní dluh.

Peníze v digitálním světě chce nahradit projekt BitCoin. Virtuální měna už funguje a některé obchody už jsou ochotny ji přijímat stejně jako běžné peníze. Kurs BitCoinu se pohybuje stejně jako kurzy ostatní off-linových měn. V dubnu se hodnota jednoho BitCoiun vyšplhala až na 200 dolarů.

via PND

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Felix a Super Bowl – naposled!

Tak Super Bowl tedy ještě jednou. Minule nám pár zásadních kousků uteklo a myslíme si, že byste o ně neměli přijít. Stejně tak se ještě asi podesáté a snad už opravdu naposledy vrátíme k Felixovi Baumgartnerovi, protože je i přes všechny Super Bowly světa, prostě týpek, který udělal něco, co tu fakt ještě nebylo.
Přečtěte si více

Google bude registrovat domény

Společnost Google včera oznámila, že spouští omezený test nového produktu Google Domains. S ním se Google pustí do registrování a provozování domén, nebude ale domény na svých serverech hostovat, ani se nebude podílet na tvorbě webů.