PayPal má 100 milionů aktivních uživatelů

Známá online platební služba PayPal potvrdila včera dosažení hranice 100 milionů aktivních uživatelů. Od začátku roku jde o nárůst o 5,5 milionu.

Na konci minulého roku totiž PayPal uváděl 94,4 milionu aktivních uživatelů. Není ovšem zcela jasné, jaké uživatele PayPal považuje za aktivní. Ať tak nebo tak, služba je rozhodně zisková. eBayi, kterému PayPal patří, za první čtvrtletí tohoto roku vydělal necelou miliardu dolarů, o 23 procent víc než za stejné období před rokem. Celkově má nyní PayPal na svém kontě 39 procent příjmů eBay.

Kromě toho PayPal již podruhé tento rok zvýšil odhad objemu mobilních plateb na letošek. Zatímco koncem minulého roku zněla předpověď 1,5 miliardy dolarů, v únoru byla zvýšena na 2 miliardy a nyní dokonce na 3 miliardy. Odpovídá tomu i fakt, že z březnových 6 milionů dolarů denně se souhrn mobilních plateb zvýšil na současných 10 milionů každý den.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak se daří českým -matům

Automotomat, Realitymat, Půjčkomat, Tarifomat... To je jen několik ze široké nabídky internetových služeb, které si v posledních dvou letech od příchodu Slevomatu přisvojily koncovku -mat. Založily tak specifickou skupinu firem, které z marketingového hlediska vsadily právě na tuto kartu. Jak se jim sázka s odstupem času vyplatila?
Přečtěte si více

Už jste viděli nové interaktivní panorama z Marsu?

Nejspíš nebudeme jediní, kdo hltá příběhy vozítka Curiosity z výpravy na Mars. Už ta představa je fascinující, obzvlášť, když jí vydatně pomáhají fotky ve vysokém rozlišení. Na světě je nyní další krásné panorama, jež z dostupných materiálů vytvořil jeden z uživatelů služby 360Cities, která sídlí v Praze.