OwnFone, kouzelně jednoduchý britský telefon pouze na volání

Telefon, který v éře chytrých telefonů slouží pouze k telefonování? Proč ne! Britská společnost OwnFone začala nabízet relativně levné a velmi jednoduché telefony, které umí pouze volat a vejde se na ně maximálně 12 kontaktů.

Telefon OwnFone stojí 55 liber, v přepočtu asi 1700 korun, a to včetně doručení na jakoukoliv adresu ve Velké Británii. Na výběr jsou různé tarify, například za 50 minut volání měsíčně zaplatí uživatelé 7,5 libry. Mnohem zajímavější ale je, jak telefon vypadá. Nemá totiž žádný displej a všechny kontakty jsou na něm uvedené zvenku, se svým vlastním tlačítkem pro volání. S tím souvisí unikátní způsob tvorby přístroje, kdy si uživatel během objednávky na webu sám navrhne, jak bude jeho přístroj vypadat, včetně volby barvy a uvedení kontaktů, které ve svém přístroji chce mít.

OwnFone

Výhody? Tak například se velmi hodí jako telefon, který si vezmete s sebou tam, kde by váš drahý smartphone mohl být v ohrožení, ať už jde o výlet do přírody nebo návštěvu baru či diskotéky. Výhodou je také výdrž baterie – díky celkové jednoduchosti a zejména tomu, že nemá žádný displej, bude po nabití připraven k nasazení ve stand-by režimu třeba i celý rok. Telefony jsou prozatím dostupné pouze ve Velké Británii a společnost se je chystá začít vyrábět i v Braillově písmu.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vadocz: Na ceste na SXSW Interactive 2014

Cesta na festival SXSW začína každý rok veľmi podobne. Balením rôznych technológií, ktoré sú stále dokonalejšie a výkonnejšie. Pred štyrmi rokmi som si balil PC notebook, malý fotokompakt, videokameru a množstvo káblov. Dnes si vystačím s tabletom a smartfónom, ktorý má dnes podobný výkon a rozlíšenie ako ten notebook a foťák pred štyrmi rokmi.
Přečtěte si více

Infografika: Jak vidí e-shopy rok 2015?

Společnost Acomware připravila průzkum, který proběhl začátkem ledna a celkem se ho zúčastnilo 193 českých e-shopů. Jeho výsledky napovídají, že také v letošním roce je nálada na českém e-commerce trhu velmi pozitivní. Rok 2015 vidí optimisticky téměř všichni prodejci – 90% jich očekává růst, 7% stagnaci a pouhá 3% si myslí, že jejich obrat poklesne.