OwnFone, kouzelně jednoduchý britský telefon pouze na volání

Telefon, který v éře chytrých telefonů slouží pouze k telefonování? Proč ne! Britská společnost OwnFone začala nabízet relativně levné a velmi jednoduché telefony, které umí pouze volat a vejde se na ně maximálně 12 kontaktů.

Telefon OwnFone stojí 55 liber, v přepočtu asi 1700 korun, a to včetně doručení na jakoukoliv adresu ve Velké Británii. Na výběr jsou různé tarify, například za 50 minut volání měsíčně zaplatí uživatelé 7,5 libry. Mnohem zajímavější ale je, jak telefon vypadá. Nemá totiž žádný displej a všechny kontakty jsou na něm uvedené zvenku, se svým vlastním tlačítkem pro volání. S tím souvisí unikátní způsob tvorby přístroje, kdy si uživatel během objednávky na webu sám navrhne, jak bude jeho přístroj vypadat, včetně volby barvy a uvedení kontaktů, které ve svém přístroji chce mít.

OwnFone

Výhody? Tak například se velmi hodí jako telefon, který si vezmete s sebou tam, kde by váš drahý smartphone mohl být v ohrožení, ať už jde o výlet do přírody nebo návštěvu baru či diskotéky. Výhodou je také výdrž baterie – díky celkové jednoduchosti a zejména tomu, že nemá žádný displej, bude po nabití připraven k nasazení ve stand-by režimu třeba i celý rok. Telefony jsou prozatím dostupné pouze ve Velké Británii a společnost se je chystá začít vyrábět i v Braillově písmu.

Via Mashable

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak může také vypadat efektivní využití datových center v byznysu

Gartner označil ve své nedávné zprávě několik hlavních trendů, které by měli sledovat všichni odborníci odpovědní za provoz datových center. Kromě využití energeticky efektivnějších technologií jde i o nasazení automatizovaných softwarových nástrojů pro snazší správu všech systémů datových center nebo o konsolidaci subsystémů i celých datových center.