Ovi Store hlásí 3 miliony stažení denně

Zatímco ještě počátkem října stahovali lidé z obchodu s aplikacemi společnosti Nokia asi 2,3 milionu aplikací denně, po měsíci a půl už to jsou rovné tři miliony. Velice rychle také roste počet vývojářů.

Za posledních 12 měsíců podle údajů Nokie přibylo více než 400 tisíc nových vývojářů a přibližně stovka z nich již překročila hranici milionu stažení. Do této elitní skupiny patří i český vývojář Petr Medek, jehož společnost Jollybox nabízí v Ovi Store ke stažení hru z prostředí automobilových závodů Kora: Road to hell 3D nebo sérii slovníků KODi. Velký zájem je také o vývojářské nástroje Qt nabízené přímo Nokií, kterých se stáhlo 1,5 milionu.

“Ovi Store je na velmi dobré cestě. Jeho úspěch stojí na nových aplikacích a hrách z dílny rostoucího počtu partnerů i na více než 250 tisících nových uživatelů, kteří přibývají každý den,“ řekl Tero Ojanperä, výkonný viceprezident divize Services společnosti Nokia. „Počet stažení za den se jen od září zvýšil ze dvou na tři miliony. S ohledem na to, že jsme právě zahájili prodej našich nových chytrých telefonů na platformě Symbian, předpokládáme, že tento růst bude i nadále pokračovat,“ dodal.

Od konce září, kdy Nokia zahájila prodej modelu N8 coby prvního zástupce nových chytrých telefonů na platformě Symbian, se stal celosvětově nejstahovanější bezplatně dostupnou aplikací Q Torch. Jde o jednoduchou a velmi rozšířenou utilitu, která promění telefon v baterku. Nejstahovanější placenou aplikací se nepřekvapivě stali Angry Birds, herní hit z dílny finské společnosti Rovio Mobile. Třetí nejpopulárnější aplikací ke stažení byla celosvětově hra Need for Speed Shift HD.

Total
0
Shares
Další články