Osmý ročník Internet Effectiveness Awards je tady. Posílejte přihlášky

IEA je už tradiční prestižní soutěž, která oceňuje obchodní a ekonomický přínos webů, B2B systémů, portálů, projektů na sociálních sítích či mobilních aplikacích. Porota sleduje především, jak soutěžící dokáží využít internetu k oslovení svých klientů a zvýšit efektivitu svého byznysu. 

„Chceme oceňovat skutečně funkční internetová řešení, která mají měřitelný výsledek. To nás, myslím, odlišuje od dalších podobných soutěží, které často hodnotí inovativnost nebo originalitu spíše než skutečný dopad na byznys. Protože u IEA rozhoduje efektivita řešení, mohou spolu klidně soupeřit malé i velké projekty,” říká k soutěži Michal Kříž, prezident Asociace.biz a zakladatel agentury Dark Side.

Zájemci se mohou přihlásit už dnes s tím, že uzávěrka bude 17. ledna. Přihlásit do soutěže se může hlásit kdokoliv, kdo vyvinul nebo provozuje kreativní softwarové řešení na internetu s datem vzniku 2012 nebo 2013. U těch starších řešení je potřeba, aby ve sledovaných letech proběhla výrazná inovace. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v 2. polovině března 2014 v Praze.

Letos se vyhlašuje devět kategorií. „Snažili jsme se kategorie oproti minulým ročníkům zjednodušit. Zároveň jsme ale, na základě ohlasů od veřejnosti, přidali i kategorii nejlepší e-shop,” upřesňuje Kříž.