Online Photoshop pro iPhone

Aplikace, která byla představena minulý pátek, bude ke stažení zdarma a nabídne nástroje jako je ořezávání a otáčení fotografií, nastavení barev a jednoduché filtry měnící celkový vzhled fotek. Umožní práci nejen s fotografiemi, které máte uložené v telefonu, ale také umožní přístup k fotkám, které jste nahráli na Photoshop.com.


Tato služba, kterou Adobe spustil v minulém roce, se zaměřuje především na sdílení fotografií a jejich editaci. Základní přístup k ní je také zdarma, musíte ovšem počítat s tím, že úložný prostor je limitován na pouhé 2GB. Kdo chce víc, musí si připlatit za nadstandardní členství.

Vraťme se ale k vlastní aplikaci. Kromě toho, že umožní fotografie z Photoshop.com stáhnout do telefonu a pracovat s nimi, samozřejmě také umožní jejich opětovné nahrání po tom, co editaci dokončíte. Aplikace rovněž poslouží pro focení – budete tak moci pořídit snímek, aniž byste ji opustili, a potom ho třeba rovnou nahrát na internet. Editaci bude možno provádět jak ve vertikálním, tak horizontálním režimu.

Ovládání gesty

Jedna z věcí, která činí aplikaci zajímavou, je skutečnost, že většina editačních nástrojů podporuje ovládání gesty. Místo hýbání s všemožnými posuvníky tedy nastavení kýžené hodnoty filtru docílíte pouhým přejetím prstu po displeji. Tento způsob ovládání je velmi intuitivní a až si na něj zvyknete, nejspíš se vám podaří docílit obdobné přesnosti jako za použití posuvníků (změny číselné hodnoty nastavení se totiž zobrazují současně s tím, jak prst posouváte). Pokud chcete získat lepší představu o tom, jak se s aplikací v praxi pracuje, podívejte se na následující video:

Zdá se, že se aplikace poměrně povedla, a ve výsledku tudíž máme k dispozici program, který dobře vypadá, snadno se ovládá a zároveň je i užitečný. Vzhledem k tomu, že ho Adobe poskytuje zdarma, můžeme očekávat, že si jej mnoho uživatelů oblíbí.

 

via cnet news