Olympus představil fantastické augmentované brýle

Olympus funkční koncept představil na japonském veletrhu CEATEC ve spolupráci s tamní společností NTT DoCoMo. Jejich augmentované brýle s čirými skly neváží o nic víc než běžné brýle, díky displeji „AR Walker“ a komunikaci s mobilním telefonem však umí obohatit realitu o digitální vrstvu a zobrazit relevantní informace všude, kam se jejich majitel podívá. O data se tedy stejně jako v současnosti stará telefon, což je praktické, zatímco brýle mají na starosti zobrazování a pomáhají si vlastními senzory, kompasem nebo akcelerometrem.

Řadu věcí, které tato kombinace umožňuje, si jistě dokážete představit sami. Dobrou zprávou je, že realita těmto představám nezůstává nic dlužna. Brýle se dají využít například k navigaci a nebyli by to Japonci, aby nudnou šipku nenahradili animovaným průvodcem v podobě postavičky DoCoMo Dake. Ta umí nejen navigovat ke zvolenému cíli, ale také může doporučovat růná místa zájmu nebo třeba obchody v nejbližším okolí. Odmyslete si praštěného avatara a jistě uznáte, že možnost neustále vidět prakticky jakékoli informace o světě kolem zní velice lákavě.

Pokud majitele brýlí omrzí prozkoumávání okolních ulic a jejich tajemství, může obrátit svůj pohled k nebi a systém automaticky nabídne aktuální informace o počasí. A nevidíme důvod, proč by s využitím patřičné aplikace nemohl zobrazit třeba i mapu hvězdné oblohy, což jistě ocení každý romantik s děravou pamětí. Pravda, při objevování podobných futuristických hraček je občas těžké ubránit se přílišnému nadšení a neztratit kontakt s realitou. V tomto případě ale všechny součásti systému již dnes běžně fungují a koncept působí velice věrohodně.

Olympus už podobný prototyp představil v roce 2008, tehdejší verze ale byla výrazně těžší a neohrabanější. Firma se tedy vývoji zařízení zjevně intenzivně věnuje a odhalení konečné podoby pro veřejnost je podle všeho na dosah. O přesném termínu případného uvedení na trh zatím oficiální zmínka nepadla, podle informací technologického blogu Tech-On! se o něm však v současnosti jedná a nemusel by být nijak daleko.

Přátelé, tuhle hračku chceme.

Via TNW