Odposlouchával FBI i tajnou službu. Jak? Přes Google Maps

Jak odposlouchávat federální policii či dokonce tajnou službu? Stačí zfalšovat záznam v Google Maps a pak už jen čekat, kdo se na něj chytí. Brian Seely takto nahrál nejméně dva hovory, z toho jeden se týkal právě probíhajícího vyšetřování.

Bryan Seely se po jistou dobu profesionálně živil tím, že spamoval Google Maps falešnými záznamy. Díky tomu objevil skryté mezery v tom, jak jsou záznamy na Google Maps tvořeny a především jak je ověřováno, že jsou skutečné. Google prý opakovaně kontaktoval a nabízel, že s odstraněním chyb pomůže, společnost se s ním ale podle jeho tvrzení příliš nebavila.

A tak se Seely rozhodl zviditelnit problém, který odhalil, po svém. Zfalšoval na Google mapách záznamy místní pobočky FBI v San Franciscu a také americké Secret Service ve Washingtonu, D.C. Místo skutečných telefonních kontaktů umístil do záznamů vlastní telefony, čísla, která měl plně pod kontrolou, a to dokonce i se svou lokální předvolbou. Příchozí hovory na tato čísla sice přesměrovával na příslušné kanceláře, zároveň si je ale nahrával.

S takto vzniklými záznamy později napochodoval přímo do pracovny tajné služby. Není divu, že policistům následně musel celou věc několik hodin vysvětlovat. Právě v době, kdy o záležitosti s tajnou službou mluvil, přitom zachytil nejzajímavější hovor — policista z Washingtonu, D.C. volal tajné službě ohledně právě probíhajícího vyšetřování. Většina ostatních nahraných hovorů pocházela od běžných občanů kontaktujících některý z obou pořádkových sborů.

Seely přitom upozorňuje na dva současné problémy, které se na možnosti nahrávat rozhovory s policisty podílely. Předně to je nedostatečnost, s jakou Google záznamy v mapách ověřuje. Spammer si za léte zkušeností vypracoval postupy, jak se se svými falešnými záznamy na co nejdelší dobu vyhnout pozornosti týmů Googlu, které brání podobnému spamování. Jednou z jeho nejoblíbenějších metod bylo zvolit vždy co nejnáročnější metodu ověření, například mezi ověřením e-mailem a telefonem vždy vybrat ověření telefonicky. Google podle Seelyho záznam při tomto postupu automaticky vyhodnocuje jako skutečný a záznam se tak na dlouhou dobu vyhne odhalení toho, že je falešný.

Druhým problémem pak je samozřejmost, se kterou uživatelé záznamům v Google Maps věří, přestože jejich spolehlivost není zdaleka zaručena. Podle vyjádření Googlu pro Gizmodo by některé z oblíbených Seelyho metod nyní již měly být opravené.

Total
0
Shares
Další články