#ocemsemluvi – Revolt, Clinc, Špotáková, Kupka a Král

ocemsemluvi 6 - Revolt

Víme o čem se mluví. Startup Revolt po Praze půjčuje své elektrické sršně. Startup Clinc zase šetří práci sloupům s reprákem. Špotáková získala nečekaně zlato. Kupka má kupu děl v Praze. Jirka Král už není YouTuber. A o čem mluvíte vy?

STARTUP

Po praze začaly jezdit carsharingová elektroauta Revolt, a tak je kolem toho celkem poprask. Zatím je najdete hlavně v pravé části Prahy. Naštěstí tam spadají i Vinohrady. To by jim místní hipsteři nedarovali. Pro levou část Prahy je to trošku nalevačku. 

Hodně se také mluvilo o startupu Clinc, který díky umělé inteligenci nahradí osobní objednání u řetězců s rychlým občerstvením.

Clinc startup

SPORT

Připomněli jsme si tragický pád letadla, ve kterém zahynuli 4 významní čeští hokejisté. Tato tragédie v roce 2011 postihla ruský hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl.

Dnes je to přesně sedm let… ? Nikdy nezapomeneme!

Uverejnil používateľ Hokej Piatok 7. september 2018

Z dvojnásobné šampionky se stala trojnásobná mistryně světa. Tento úspěch se povedl české oštěpařce Barboře Špotákové. Stačilo jen ruskou soupeřku vyšetřit na doping a bylo rozhodnuto.

Ze Špotákové je trojnásobná světová šampionka. Po dopingu Rusky bere zlato z Tegu. ???Více >>…

Uverejnil používateľ ČT sport Streda 5. september 2018

UMĚNÍ

Valdštejnská jízdárna v Praze nově vystavuje kupu Kupkových děl, které i v Paříži vidělo na 230 tisíc diváků. Tak alou na kupku, ať je nás víc jak v Paříži.

V Paříži výstavu navštívilo 230 tisíc diváků. Teď se velká retrospektivní výstava Františka Kupky přesunula do Prahy. Půjdete se podívat?

Uverejnil používateľ Kudy z nudy Piatok 7. september 2018

 

CESTOVÁNÍ

Malá cestovní retrospektiva od holek pro holky z Koko Comedy stojí za to.

Holky u moře

Co říkají holky, když jsou u moře… ?? Tohle nemá chybu! ?Autor: Koko Comedy

Uverejnil používateľ Jenzeny.cz Pondelok 3. september 2018

AKCE

V Pražské ZOO budou k vidění potkani. Teda vlastně sklípkani. Pro velký zájem se do ZOO výstava sklípkanů vrací. Proč by také ne. Sklípkani se během posledních 300 miliónů let téměř nezměnili, stále si drží svůj štýl. Bude tedy co k vidění.

Řekli jste si o to! ;-) Pro velký zájem návštěvníků se do Galerie Gočárovy domy vrací výstava sklípkanů. K vidění budou…

Uverejnil používateľ Zoo Praha Štvrtok 6. september 2018

MÓDA A KRÁSA

Tak je to dobrý. Kromě nového nosu, obočí, prsou a dalších částí těla umí lékaři nově vymodelovat na 3D tiskárně i ledviny. No tak ještě játra a můžeme začít chodit častěji na panáka.

Lékařské týmy spolupracovali na transplantaci ledvin

? Transplantace ledvin, na kterých pracovali současně lékaři v Praze a ve Vídni. Poprvé jim pomohla 3D tiskárna, na které vytiskli model ledviny.

Uverejnil používateľ ČT24 Streda 5. september 2018

KAUZA

Příběh o tom, jak se stal Jirka mezi slepými jednookým Králem získal za týden na YouTubu přes 1,5 mil. zhlédnutí.  Konec českého YouTubera Jirky Krále nastal a po něm přišla potopa. Podívejte se na Byl jsem Youtuber a zvyšte statistiku.

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku