#ocemsemluvi – plující autobus, bronz, Vogue, #RIP a 60tiny

O cem se mluvi 5 - ocemsemluvi

Víme o čem se mluví. Německý startup začne předělávat kapitány na autobusáky. Český startup předělává lotry na ideální nájemce. Po 66 letech máme v marathonu medaili. Zemřela Aretha Franklin a Madonna oslavila 60tiny. Vogue vydal první československé číslo. Na titulce byla málem místo pěkné číči pěkná “Pusy” (čti Pasy). A o čem mluvíte vy?

STARTUP

A je to tu. Převozníci nebudou mít v Praze a dalších městech s velkou řekou co žrát. Přichází amphibious. Společnost MAN testuje v Německém Hamburku startup Hafencity Riverbus

Hodně se také mluvilo o brněnském startupu idealninajemce.cz, který prý vyřeší  problémy s nájemníky. Že by přestávalo být pohodlnější pronajímat byt přes Airbnb a stačilo si najít ideálního nájemce? No rádi se necháme překvapit.

Slyšíte? Český Bruce Willis si odskočil a pomohl nám s informačním videem pro Ideální nájemce.cz ?

Uverejnil používateľ Ideální nájemce.cz Utorok 29. august 2017

SPORT

Anglický fotbalový útočník Wayne Mark Rooney tento týden předvedl, že umí rychle běhat a střílet krásné přihrávky. Je to pracant, nic naplat. Nebo v jeho případě teda hodně na plat.

Lucho hat trick

Unbelievable. Wayne Rooney goes beast mode, Lucho Acosta calls game. #DCU | #DCvORL

Uverejnil používateľ D.C. United Nedeľa 12. august 2018

Bývalá lyžařka Eva Vrabcová Nývltová vybojovala na ME v Berlíně 3. místo v ženském maratonu. Trvalo 66 let, než se nějakému Čechovi/Češce povedlo něco podobného jako Emilu Zátopkovi.

Český rekord a bronzová medaile. ???Eva Vrabcová Nývltová předvedla SUPERmaraton! ???Video a reportáž >> https://www.ceskatelevize.cz/sport/me-v-atletice-2018/379358-zive-me-v-atletice/

Uverejnil používateľ ČT sport Nedeľa 12. august 2018

UMĚNÍ

Tento týden se na sociálních sítích stal hashtag #RIP bohužel zase populární. V 76 letech zemřela americká zpěvačka a královna soulu Aretha Franklin.

Zemřela Aretha Franklinová. ‚Královně soulu‘ bylo 76 let

Náš dramaturg Petr Vidomus shrnuje důležité momenty kariéry Aretha Franklin #RIP. Včetně toho, čím inspirovala hnutí #metoo a hnutí za občanská práva.

Uverejnil používateľ Český rozhlas Jazz Štvrtok 16. august 2018

Ve stejný den oslavila Madonna – o 16 let mladší nestárnoucí americká zpěvačka své 60. narozeniny.

Madonna fashion through the years

Happy birthday Madonna – 60 years of style! ??(via BBC Four)

Uverejnil používateľ BBC Two Štvrtok 16. august 2018

CESTOVÁNÍ

Překrásné severoitalské město Janov se tento týden nechtěně proslavilo tragédií, která šokovala celý svět. Během bouřky se za plného provozu zřítila část dálničního mostu. „O Dio Mio“

AKCE

Nejsledovanější akcí tohoto týdne nebyla žádná akce česká, ale rovnou akce rumunská. Na Festival Banát se z ČR vypravilo 1 100 party people a ve vlaku bylo docela veselo.

20 hodin vlakem do Banátu: Jak to vypadalo? Projděte si nejdelší soupravu s Emmou Smetana

Souprava složená z osmnácti vagónů dlouhá 477 metrů přepravila téměř 1100 fanoušků a účinkujících na Festival Banát. Ten se koná v rumunské krajanské komunitě do neděle. Jak probíhá cesta dlouhá dvacet dva hodin? A jak to ve vlaku vypadalo? Projděte si jednu z nejdelších vlakových souprav společně s Emmou Smetana.

Uverejnil používateľ DVTV Štvrtok 16. august 2018

MÓDA A KRÁSA

Dnes v Česku vyšlo historicky 1. číslo magazínu Vogue. Titulní strana s Karolínou Kurkovou oslavuje výročí založení Československa. Tváří čísla se naštěstí stala Olga Havlová. Podle Respektu to však mohlo dopadnout hůře. Místo pěkné číči, tam mohla být pěkná … pusy (čti pasy). 

Už jste viděli první obálku VOGUE CS? První dáma jako lusk! #TMBK #casopisreflex #reflex

Uverejnil používateľ Časopis Reflex Piatok 17. august 2018

#ocemsemluvi

Rubrika „O čem se mluví“ je nová série pravidelných článků, které se opírají o tvrdá data nejsledovanějších a nejkomentovanějších článků českého internetu. Vzniká ve spolupráci s online platformou pro naslouchání SentiOne.

SentiOne - light-interface

Diskuze k článku