Obchodníci přijímající BitCoin plánují velký slevový pátek

Zatímco klasický černý pátek alias Black Friday následuje po Dni díkůvzdání a obvykle nastává během posledního listopadového týdne, jeho obdoba BitCoin Friday bude o několik týdnů dřív, již 9. listopadu. Stejně jako na klasický černý pátek, i během této akce budou zákazníkům nabídnuty slevy či nejrůznější bonusy k podpoření prodejů. Jedinou podmínkou pro jejich poskytnutí je, že zákazník musí nakoupit v BitCoinech.

Prozatím se přihlásilo 23 obchodníků, mezi kterými nechybí prodejce zlata a stříbra Coinabul (jeho marketingový ředitel Jon Holmquist celou akci vymyslel a zorganizoval), burza BitCoinů Mt.Gox, kde lze tuto měnu nakupovat a prodávat za světové peníze, a další obchodníci přijímající BitCoiny včetně berlínského baru Room 77, který kromě slevy 23 procent nabídne zákazníkům ještě panáky rumu Pampero zdarma.

Organizátor Jon Holmquist si od akce slibuje, že BitCoiny pomůže zviditelnit pro veřejnost a učinit je atraktivnějšími. Prozatím má měna celosvětově kolem milionu uživatelů a statistiky uvádí, že kolem 78 procent BitCoinů necirkuluje v oběhu, ale zůstávají u svého majitele. Navíc kolem BitCoinů panuje řada obav spojených s jejich využitím pro obchodování v šedivé a dokonce i černé ekonomice, známé je jejich užívání při obchodování s drogami.

Via AB