Oatmeal a spol jsou zpět s novou karetní hrou. Po koťátkách dostanou na frak mimina

Oblíbený kreslíř Mathew Inman (alias Oatmeal) a jeho parťák Elan Lee se vrací na Kickstarter s novou karetní hrou. Po obřím úspěchu hry Exploding Kittens teď přichází nová, ve které hráči staví monstra a bojují proti miminům.

Hra „Explodující koťátka“ zaznamenala v loňském roce na Kickstarteru neuvěřitelný úspěch. Namísto požadovaných deseti tisíc dolarů se podařilo vybrat více než 8 780 000 dolarů od téměř 220 000 přispěvatelů.

Hra se poté samozřejmě začala prodávat i samostatně a dnes existuje i v podobě aplikace pro chytré telefony. Tvůrci hry, kreslíř The Otameal a herní expert Elan Lee se teď na Kickstarter vrací s novou kampaní.

Jejich druhá společná hra se jmenuje Bears vs Babies – tedy Medvědi proti miminům. S Explodujícími koťátky toho z herního hlediska má novinka společného jen minimum, ale hráči se mohou těšit na typické ztřeštěné grafické provedení od Oatmeala. A také, stejně jako u Exploding Kittens, mají šanci zakoupit si dvojí sadu karet – jednu klasickou, která je prý vhodná i pro děti, a druhou, brutálnější, určenou pro dospělé. Základní balíček je prý vhodný pro hráče od sedmi let, ten rozšiřující pak pro starší 35 let.

bears_vs_babies_04Stejně jako v prvním případě žádají autoři hry na Kickstarteru pouhých 10 000 dolarů, opět to tak spíš vypadá na pokus strhnout všemožné rekordy. I když, na takový úspěch, jako v případě koťátek, novinka zaděláno nemá. Kampaň odstartovala 18. října a zhruba pět dní po startu, tedy v neděli v poledne (23. října) už měli autoři vybráno přes 1,4 milionu dolarů od více než 37 000 podporovatelů. Teď – posledního října – má skoro 1,9 milionu dolarů a přes 50 tisíc backerů. Koťátka překonala milion dolarů asi po sedmi hodinách od startu kampaně.

Kampaň končí 18. listopadu a bude zajímavé pozorovat, zda se svým úspěchem alespoň Exploding Kittens přiblíží. Stále je to kampaň, která na Kickstareteru zaujala nejvíc podporovatelů v historii.

Základní balíček stojí 25 dolarů, balení s rozšiřující sadou karet pro dospělé pak 35 dolarů. Připočítat je třeba i poštovné, které do České republiky činí 10 dolarů. Ceny se proti prvnímu pokusu trochu změnily, ale vlastně ne o moc. Zdražil základní balíček (u koťátek stál 20 dolarů), cena s rozšiřujícím zůstala stejná. O pět dolarů ovšem zlevnilo poštovné, takže kdo si objedná základní balíček, vyjde ho hra na stejnou částku, jako prvotina autorů. Kdo zvolí rozšířenou verzi, zaplatí o pět dolarů méně.

Sežerte mimina

I u nové hry slibují autoři spoustu zábavy a snadná pravidla, která umožní všem hráčům se do ní rychle dostat. A o co tentokrát jde? Hráči si za pomoci karet staví svá monstra, složená z jednotlivých částí těla. Na stůl jsou vykládány také karty mimin, která mohou na monstra zaútočit.

Útok může vyprovokovat kterýkoli z hráčů, mimina útočí na všechny najednou. A pokud jsou silnější než monstra daného hráče, ten o svého bojovníka přichází. Naopak, když monstrum mimina přemůže, hráč získává jejich karty. Vítězí ten, kdo za hru „sežere“ nejvíc mimin.

Celý vtip herního mechanismu je v tom, že ačkoli hráči zdánlivě společně bojují proti armádě mimin, která se na stole automaticky tvoří (karta mimina musí být ihned vyložena), ve skutečnosti bojují proti sobě. Útočit je třeba ve chvíli, kdy soupeři nejsou připraveni a vlastní monstrum je silnější než armáda nemluvňat. Ale pozor, ve hře existují i různé záškodnické karty, které mohou zdánlivě jasnou situaci dramaticky změnit. Jak píší sami autoři, je to „hrozně legrační hra o strategii a laskavé zradě“.

Hra má svůj původ právě v hlavě kreslíře Oatmeala, který její základy načrtl kdysi dávno ještě před úspěchem Exploding Kittens. Hra se inspirovala některými výtvory z Oatmealových komiksů a jeho dalších výtvorů. Z počátku ale v podstatě nebylo jak ji hrát, neměla žádnou funkční herní mechaniku a šlo jen o bezcílné stavění různých kombinací monster. Právě Elan Lee (mimo jiné bývalý manažer divize Xbox) se o vytvoření herních mechanismů postaral.

Total
0
Shares
Další články