NSA sledovala i stovky milionů hráčů Angry Birds

Silicon Valley se dohodlo s Wahingtonem a velké internetové firmy mohou zveřejňovat, jaké informace od nich administrativa žádá. Poslední zprávy Edwarda Snowdena ale rozšířily záběr tajných služeb i na mobilní aplikace.

Americké a britské tajné služby se snažily získat informace z mobilních aplikací, a to včetně tech nejúspěšnějších, jako jsou finští naštvaní ptáci Angry Birds. Podle BBC dokázala NSA vysledovat kontakty a navštívené stránky podle dat, které vytahali z aplikací. NSA ale nařčení popírá.

Podle jednoho z britských tajných dokumentů z roku 2012 se umožňují některé aplikace dokonce sdílet údaje obsahující detaily o sexuální orientaci uživatele nebo jeho politických preferencích. Přitom podle deníků New York Times, ProPublica a Guardiam spolu americká i britská tajná služba spolupracují už minimálně sedm let.

Další tajný dokument NSA přezdívaný “golden nugget” popisuje ideální scénář, ve kterém mohou agenti stejně jako vy filmech vytáhnout o komkoliv jakoukoliv informaci. Data se pro megadatabázi se získávají právě z balíku mapových, sociálních a herních aplikací.

Total
0
Shares
Další články