Nový rekord pro online video – Američané shlédli v červenci 21,4 miliard videí

Youtube nepřekvapivě vede s 9 miliardami přehraných videí, následují ho video servery od Viacomu a Microsoftu. Co se týče unikátních návštěvníků, Youtube navštívilo dvakrát tolik lidí, co Microsoft. Průměrný uživatel na Youtube si ovšem za měsíc pustí neuvěřitelných 74 videí, zatímco na Viacomu 19 a u Microsoftu pouze 10.

V průměru si každý návštěvník některého z videoserverů za měsíc přehrál 8,3 hodiny videí (oproti 7,6 hodinám v červnu), což v průměru znamená 135 různých klipů o průměrné délce 3,7 minut. Videoserver Hulu, který se specializuje na vysílání seriálů, zaznamenal v červenci také rekord – dohromady 457 milionů shlédnutí.

Podle comScore je rekordní měsíc pro online videa kombinací několika faktorů: smrt Michaela Jacksona (viz. například „vězeňský Thriller“ s 32 miliony shlédnutí), volby v Íránu a krom toho také okurková sezóna hlavních amerických televizí, které si nechávají premiérové seriály na podzimní sezónu.

České videoservery si také nevedly špatně. Stream.cz navštívilo podle Netmonitoru okolo 1,5 milionu unikátních návštěvníků, kteří shlédli 25,5 milionů stránek. Web ceskatelevize.cz navštívilo něco málo přes 700 tisíc unikátů (21,7 milionů pageviews), archiv TV Nova, nova.cz navštívilo něco málo přes 600 tisíc unikátů (12,8 milionů pageviews), ct24.cz ukončilo měsíc s 436 tisíci unikáty a 5,3 miliony pageviews.

Na průměrný čas strávený unikátním návštěvníkem vede web ceskatelevize.cz s bezmála 33 minutami, následuje ho nova.cz s 29 minutami. Na Streamu unikátní návštěvník stráví v průměru 25 minut.

comscore video

comscore video