Nová krizová síť spojí mobily i Twitter

S velmi zajímavým konceptem přišel startup CiviGuard. Pomocí kombinace metod moderní komunikace přináší nástroj, který má pomoci efektivně a beze ztrát řešit krizové situace.

Nápad stojící za CiviGuard se zrodil na Singularity University v Kalifornii a je dílem tří zdejších studentů. Protože každý projekt zde započatý musí mít potenciál během deseti let pozitivně ovlivnit životy nejméně miliardy lidí, nesměřuje ani CiviGuard zdaleka nízko.

Cílem CiviGuard je zkombinovat moderní komunikační technologie do takového mixu, který svým uživatelům během krizových situací poskytne detailní infromace o nebezpečí a o tom, jak se mu nejlépe vyhnout. Ačkoliv hlavním zákazníkem jsou správní orgány zastupující větší územní celky (prvním zákazníkem bylo City of Manor), CiviGuard se zaměřuje i na soukromé společnosti, sportoviště a v neposlední řadě i na jednotlivce. Těm umožňuje nastavit si seznam osob, které chtějí informovat, a poté jedinou zprávou informovat zároveň je a zároveň krizovou linku 911 a přivolat si tak co nejrychleji pomoc.

Technologie zatím využité zahrnují textové zprávy, Twitter, HTML5 aplikaci a push notifikace.

Via RRW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google Art Project obsahuje 2000 nových děl, celkem už přes 40 tisíc

Projekt Google Art započal v roce 2011 jako aktivita několika zaměstnanců Googlu, s jejichž pomocí se na web měla dostat zajímavá umělecká díla z celého světa. Nyní oznámil další přírůstky pocházející ze všech koutů světa a časových období, od paleolitického Španělska a starověké Číny až po současné brazilské pouliční umění.