Nová krizová síť spojí mobily i Twitter

S velmi zajímavým konceptem přišel startup CiviGuard. Pomocí kombinace metod moderní komunikace přináší nástroj, který má pomoci efektivně a beze ztrát řešit krizové situace.

Nápad stojící za CiviGuard se zrodil na Singularity University v Kalifornii a je dílem tří zdejších studentů. Protože každý projekt zde započatý musí mít potenciál během deseti let pozitivně ovlivnit životy nejméně miliardy lidí, nesměřuje ani CiviGuard zdaleka nízko.

Cílem CiviGuard je zkombinovat moderní komunikační technologie do takového mixu, který svým uživatelům během krizových situací poskytne detailní infromace o nebezpečí a o tom, jak se mu nejlépe vyhnout. Ačkoliv hlavním zákazníkem jsou správní orgány zastupující větší územní celky (prvním zákazníkem bylo City of Manor), CiviGuard se zaměřuje i na soukromé společnosti, sportoviště a v neposlední řadě i na jednotlivce. Těm umožňuje nastavit si seznam osob, které chtějí informovat, a poté jedinou zprávou informovat zároveň je a zároveň krizovou linku 911 a přivolat si tak co nejrychleji pomoc.

Technologie zatím využité zahrnují textové zprávy, Twitter, HTML5 aplikaci a push notifikace.

Via RRW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Se Street View se můžete poprvé podívat na dno oceánů

Kdo by si před pár lety pomyslel, že bude možné vydat se do hlubin oceánu skrze běžné online mapy. Zjevně s tím tak úplně nepočítal ani Google, jinak by svůj nástroj asi nepojmenoval Street View. Právě tam totiž po mnoha rozšířeních o zajímavá místa na zemském povrchu nyní přibyla také místa pod hladinou moře a podívaná je to kouzelná.
Přečtěte si více

Ochrana soukromí v mobilních aplikacích podle EU dá firmám pořádně zabrat

Na konci února vydala evropská Pracovní skupina pro ochranu údajů podle článku 29 jedno ze svých pravidelných stanovisek. Stanovisko 2/2013 je ovšem zajímavé tím, že je prvním, které se komplexně zabývá ekosystémem mobilních aplikací. Co z něj vyplývá? Že všem, kdo v tomto ekosystému profesionálně působí, bude pokud jde o soukromí uživatelů v budoucnu pořádně horko.