Největší QR kód světa a koláčky s QR kódy

Největší QR kód světa pravděpodobně není jen jeden, o první pozici se dělí hned dva. Tím prvním by měl být kód nad Wall Stadium ve státě New Jersey v USA, který vytvořil technologický startup Skanz (zabývající se právě skenováním kódů) pro svoje zviditelnění. Video z jeho tvroby naleznete níže. Prvneství jim ale zkazil QR kód, který jen tak ze sportu (a kvůli šanci získat zápis v Guinessově knize rekordů) vytvořila skupina nadšenců ve městě Charlotte v Severní Karolíně.

Který z kódů je větší by snad musel někdo změřit s pravítkem, tvůrci obou mluví shodně o 10 tisících stop. V druhém případě za tvorbou kódu nicméně nestály marketingové snahy, podle autorů to jednoduše „bylo zajímavější, než sedět u televize“. Pro oskenování obou kódů nezbývá z praktických důvodů mnoho jiných možností, než seskok z letadla.

Pokud by vám výše zmíněné kódy připadaly poněkud nestravitelné, je tu pro vás další tip. V ceně 7 eur si nyní můžete z Německa objednat od QKies.de potisky z jedlého papíru s QR kódem podle vaší objednávky. Potisk můžete umístit na koláče, sušenky, dorty nebo jakékoliv jiné pamlsky (jako originální řešení navrhujeme řízek nebo steak). Pohoštění k tiskové konferenci tak může zároveň splnit i informativní účel a ještě navíc svojí neobvyklostí zaujmout.