Nejpopulárnější technologie v dějinách? Chytré telefony

Desetkrát rychlejší než počítačová revoluce, třikrát rychlejší než sociální sítě, dvakrát rychlejší než internetový boom. To je tempo, jakým lidstvo přechází na nejrychleji adoptovanou technologii v dějinách, na chytré telefony.

Tvrdí to ve svém nejnovějším reportu Flurry, reklamní síť pro mobilní aplikace. Společnost během července zaznamenala užití 640 milionů zařízení na bázi iOS nebo Androidu, přičemž odhaduje, že přes své reklamy v aplikacích je schopna zachytit 90 procent světových uživatelů chytrých telefonů. To znamená, že celkem je aktivních uživatelů chytrých telefonů v současnosti kolem 700 milionů.

Země s nejvíce uživateli chytrých telefonů

Země nejrychleji rostoucí v počtu uživatelů chytrých telefonů

Co do počtu uživatelů v jednotlivých zemích s přehledem vedou USA a Čína, následovány s ohromným odstupem Velkou Británií a dalšími zeměmi. Jenže na rozdíl od Spojených států se počet chytrých telefonů v Číně za poslední rok zečtyřnásobil, a tak již příští rok lze očekávat prvenství této země ohromné nejen rozlohou, ale hlavně počtem potenciálních vlastníků smartphonů. Spojené státy totiž figurují relativně vysoko pokud jde o nasycení trhu, na pátém místě se 78 procenty obyvatel nad 15 let. Velký růst již tedy očekávat nemohou.

Země s největší penetrací chytrých telefonů

Via Flurry

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: 2FRESH hledá kreativce. Kreativně

Konečně trocha spravedlnosti! Zaměstnanci se můžou přetrhnout, aby získali vysněnou práci a zapůsobili nějakým originálním nápadem - skoro až kampaní, a firmy zatím chrlí jenom furt ty stejné nudné inzeráty. Agentura 2FRESH si ale tentokrát dala práci a napsala vám, vlastně tobě, moc hezký dopis. Čti dál, kreativče...