Nejpodivnější a nejúžasnější rozšíření pro iPhony a iPady

Mobilní fotoaparát na úrovni

Velice pohledný koncept od Black Design Associates propojil dva symboly užitého designu do jednoho, když vytvořili návrh fotoaparátu Leica poháněného iPhonem. Zatím jde jen o návrh, který můžete na stránkách studia poměrně podrobně prozkoumat.

Klávesnice pro náročné pisálky

Klávesnice Wow-Keys je plnohodnotná QWERTY klávesnice pro iPhone či iPod. Bez připojení k počítači umožňuje zejména snadné psaní textu do telefonu, při napojení na PC nebo Mac pak slouží jako klávesnice s multifunkčním touchpadem a spoustou neobvyklých funkcí. Stojí 99 dolarů a jestli za to stojí může napovědět tato recenze.

Když 2D fotky nestačí

Prostřednictvím platformy Kickstarter je (velmi úspěšně) financován vývoj pozoruhodného rozšíření pro iPhone 4. Zařízení Dot od společnosti Kogeto umožňuje snadno vytvářet kvalitní 3D fotografie. Předobjednávky se přijímají už nyní s cenou 100 dolarů.

iPad: Prostor pro umění

Na stránkách jako je Etsy.com je možné najít velkou spoustu levných a působivých samolepek pri iPady, které kreativním využitím symbolu nakousnutého jablka dodají každému tabletu dávku osobitosti a originality.

iPhone: Prostor pro umění

Také pro iPhony si každý může vybrat mezi nespočtem samolepek, které se obvykle vezou na vlně retro nebo naopak využívají populární symboly. A proč by také ne, právě to většina z nás ocení nejvíc. Ceny se zpravidla pohybují kolem deseti dolarů.

Retro originál

Za necelých 25 dolarů můžete mít stylový kryt na iPhone v podobě slavné kreslící krabičky Etch A Sketch. Dokonce se vyrábí i ve stejné továrně v Ohiu jako původní zařízení a jde tedy o plně originální kousek. K dispozici je samozřejmě i verze pro iPad, která se přímo nabízí.

Pruží, proto drží

V jednoduchosti je krása. Zda to platí i pro případ tohoto držáku, to posuďte sami dle svého vkusu, spojení nejmodernější techniky s primitivním stojánkem ale každopádně má svoje kouzlo. Vyjde vás na 10 dolarů.

Bytelný kryt pro odvážné

Pokud pro svůj iPhone chcete něco opravdu… jiného, můžete sáhnout po krytu Arkhippo za 24 dolarů. Je masivní, údajně se s ním snadno manipuluje, funguje i jako stojan a jak je patrné, nabízí i slušnou míru ochrany před mechanickým poškozením.

Pavouk snese všechno

Obzvláště v oblasti různých stojánků, držátek a nožiček se mohou návrháři opravdu vyřádit. Hračičky určitě zaujme tento všemožně nastavitelný pavoučí model nazvaný Spiderpodium, který může být váš za necelých 16 dolarů.

Andělský iPhone

Z podobné kategorie pochází i stylový stojan v podobě andělských křídel, který zřejmě ocení spíš něžné pohlaví nebo možná ještě motorkáři. Křídla sice nijak nastavitelná nejsou, stojí ale také o něco méně než držák s pavoučími nohami.

Malá chytrá kniha

Doslova Malá černá kniha se jmenuje kryt na iPhone, nebo spíš futrál na iPhone, který klidně můžete vytáhnout z tašky i v kostele při nedělní bohoslužbě – a ještě můžete dělat šmírácké fotky. Celé to stojí 42 dolarů.

Telefon jak má být

Pokud vás mrzí, že ty dnešní malé placaté krabičky už vůbec nemají onen pocit poctivého, masivního zařízení, bude se vám líbit tohle monstrum. Mobile Phone Massif je důkazem, že někteří lidé opravdu nevědí co by, ale zároveň mu nelze upřít jistou zvrácenou přitažlivost.

 

Přikrývka pro iPad

Komfortní stojan-přikrývka IPEVO cushion (34,99 dolaru), jak jinak než v barvě džín Steva Jobse, je protikladem všech těch efektních cool hračiček, které se s iPhony a iPady obvykle pojí. Na nic si nehraje jediným cílem je poskytnout měkost a pohodlí.

Aby šmírák odešel s prázdnou

Jestli je vám nepříjemné, když vám lidé v tlačenici nebo v hromadné dopravě z nudy koukají do displeje, můžete jim zkazit zábavu speciální fólií. Ta zaručí, že obsah iPhonu nebo iPadu uvidí jen jeho skutečný majitel. Připravte si 50 dolarů pro iPad a 40 dolarů pro iPhone.

Hlavně žádné otisky

Pokud jste tajný agent, máte fobii z ochmataného displeje nebo jen chcte vypadat hustě, zvažte nabídku speciálních návleků na prsty, díky nimž se bude váš telefon lesknout jako zrcadlo. Nabídka takzvaných Phone Fingers je až překvapivě široká.

Zvuk, který dobře vypadá

Čas od času používá svůj telefon k přehrávání hudby prakticky každý, bez externích repráčků ale obvykle není o co stát. Pokud chcete, aby váš telefon nejen dobře hrál, ale také u toho dobře vypadal, určitě popřemýšlejte o některém z následujících produktů – Horn Stand z kolekce Bone může být váš za 25 dolarů, stylovější velký bílý roh PH III už přijde na 195 dolarů a hravé tembo trunks (opět zrozené skrze Kickstarter) stojí 39 dolarů.

Batmanův telefon

Další zajímavý kousek vlastně ani nemá žádné reálné využití a ani po designové stránce s ním asi moc přátel neohromíte. Ať je to co je to, vyrábí to firma Marware, stojí to 40 dolarů a jmenuje se to Game Grip, takže se vám s tím zřejmě budou lépe hrát hry.

Pouzdro pro Bruce Willise

Už jste jistě sami viděli spoustu podivných kapes, pouzder a opasků jak pro iPhone, tak pro iPad či iPod. Tenhle je ale překonává všechny a ke svému telefonu můžete přibalit i klíče, sluneční brýle a možná i revolver. Jen se objevuje otázka, zda to není poněkud předimenzované řešení.

Mikina do ulic

Pravým opakem se zdá být tato miniautrní mikina s kapucou, která slouží jako pouzdro pro iPod. Rozhodně se ho ale nebudete muset stydět vytáhnout před kamarády, až si půjdete zajezdit na skejtu.

Trojnožka a optika pro náročné

Asi si řeknete, že stavět iPhone na kovovou trojnožku a přidělávat na něj objektiv s možností osminásobného optického zvětšení je nesmysl. Rozhodně vás nebudeme přesvědčovat o opaku, ale pokud má někdo zbytečných 40 dolarů

Něco pro děti

Nejeden odborník hlásá přínosnost chytrých telefonů a tabletů pro rozvoj dětských dovedností. Není proto divu, že existují i všelijaká rozšíření určená dětem. Ať už je to plyšová hvězdice Woogie (20 dolarů) sloužící k bezpečnému prvnímu seznámení telefonu s dítětem, lampička iHome (29 dolarů) s držákem na tužky a iPod nebo praktický držák do auta Seat Buddy (20 dolarů) coby nahráda audiovizuálního systému.

 

Pořádné herní náčiní

Když už jsme u dětí a jejich her, nelze opomenout ani nástroje pro nadšené hráče mobilních her. Celá řada výrobců nabízí zařízení, která dokážou nejen zpříjemnit ovládání, ale také pozdvihnout pocity z hraní na novou úroveň. Nás obzvlášť zaujala stanice iPhone Pinball Magic v ceně 20 dolarů pro stejnojmennou aplikaci:

Volant i.Sound GameWheel pro iPhone a iPod Touch za tutéž cenu:

A také půvabné gamblovací zařízení iPhone Jackpot Slots, opět pro stejnojmennou aplikaci a za stejnou cenu:

Něco pro geeky

A pokud snad pořád ještě nemáte dost, na závěr přidáváme přehlídku nejzajímavějších šíleností pro opravdu otrlé majitele mobilních zařízení od Applu, obzvláště iPadu. Posuďte sami…

Za 100 dolarů se můžete stát majiteli iCade, arkádové hrací stanice pro iPad:

Co je lepší než zařízení od Applu? Dvě zařízení od Applu v jednom! Stejně jako tahle přestavba klasického Macu na iPad:

iTee a iDress řeší problém každého majitele iPadu, který si chce vyrazit ven na lehko, ale zároveň se nechce vzdát své oblíbené hračky:

Piano 2 Go je pozoruhodný nástroj pro hudebníky, i když o jeho přenositelnosti by se dalo celke úspěšně pochybovat:

Gpad, do posledního detailu dotažený kryt na iPhone s řadou funkčních tlačítek, povýší každý telefon na výkonné herní zařízení:

Multifunkční navigaci můžete mít s trochou šikovnosti i na vašem kole:

A zde už asi není žádný komentář potřeba (cena je 40 dolarů):