Nejhledanější na Bingu v roce 2012? Kim Kardashian, Avengers a Gangnam Style

Ačkoliv nám ještě měsíc v tomto roce zbývá, Bing již léta páně 2012 pomalu rekapituluje. Asi aby předběhl Google, který své každoroční velkolepé shrnutí uplynulého roku plánuje na příští týden. Jaká klíčová slova do vyhledávače Microsoftu letos uživatelé zadávali nejčastěji?

Bing je sice v USA i po světě pokud jde o počty uživatelů daleko za konkurenčním Googlem, počty vyhledávání, které zprostředkuje, ale rozhodně nejsou nízké. I proto dokáže pohled na populární vyhledávací dotazy odhalit leccos o tom, co je zrovna populární a na co lidé v rámci běžného dne myslí.

Bing v tomto ohledu nechce nechat žádnou pochybnost, takže vydal žebříčky nejpopulárnějších vyhledávání amerických uživatelů v kategoriích celebrity, atleti, Hollywood, letní olympijské hry, social, zprávy, filmy, hudba, televize a móda. Kompletní žebříčky top5 dotazů v každé kategorii najdete na stránkách Microsoftu, od nás malý výběr:

  • Nejpopulárnější filmy? Podle Bingu Avengers na prvním místě, poslední pokračování Temného rytíře na místě druhém a Titanic na místě třetím. Popularita některých filmů prostě nepohasíná ani více než jeden a půl dekády od jejich uvedení, byť letos bezpochyby sehrálo svou roli stoleté výročí potopení nepotopitelné lodi.
  • Nejpopulárnějšími sociálními sítěmi se, alespoň co do vyhledávání přes Bing, staly (v tomto pořadí) Facebook, Twitter, MySpace, LinkedIn a Tumblr.
  • Celebritou roku se stala Kim Kardashian, následovaná Justinem Bieberem a Miley Cyrus.
  • Mezi atlety jednoznačně vede americký fotbal. První místo Peyton Manning, třetí Tim Tebow. Na druhém místě zachraňuje ostatní sporty golfista Tiger Woods.
  • Ze zpravodajského hlediska byly nejvyhledávanějšími tématy tohoto roku uvedení nového iPhonu 5, americké volby a letní olympijské hry.
  • Nejpopulárnějším vyhledávacím dotazem v oblasti módy se stalo jméno návrháře Michaela Korse.
  • V kategorii hudba jednoznačně vede PSY a jeho hit Gangnam Style. Druhé místo patří Carl Rae Jespen a jejímu hitu Call Me Maybe, třetí místo si urval Justin Bieber s písničkou Boyfriend. Právě Biebera a jeho jiný hit, Baby, PSY během tohoto víkendu překonal co do počtu zobrazení na YouTube a Gangnam Style se tak stalo nejpřehrávanějším videem v historii služby.

Svoje žebříčky by v následujících týdnech či měsících měl vydat také Google a další služby, které se věnují vyhledávání. Ze statistických důvodů je ale pravděpodobné, že jejich globální výsledky by těm z Bingu měly být poměrně podobné. Vzorek uživatelů Bingu totiž zahrnuje 16 procent vyhledávání ve Spojených státech, zhruba čtvrtinu oproti Googlu, a miliony vyhledávacích dotazů.

Via Microsoft

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika dne: hodnota newsletteru

E-mailový newsletter je jedním z nejpoužívanějších digitálních marketingových nástrojů. Od prvních dní online marketingu se používá, do posledních dní se používat bude. Všechny zajímavé informace v jedné přehledné inforgrafice.