Nechte si spočítat, kolikátým člověkem na planetě jste

Někdy v uplynulých nebo nejbližších týdnech bude na zemi 7 miliard lidí. Symbolické datum překonání téhle mety bylo nicméně stanoveno právě na dnešek, 31. října. Ideální příležitost oslavit to nějakou zajímavou interaktivní infografikou…

Tuhle konkrétní spustila na svých stránkách britská BBC a hlavní atrakcí je možnost dozvědět se, kolikátým člověkem momentálně žijícím na Zemi jste byli v den svého zrození a kolikátým celkově v historii. Samozřejmě jen přibližně, byť podle nejlepších dostupných dat od OSN a z dalších výzkumů. No a pak si můžete svoje čísla porovnávat s kamarády a tak podobně, jak tomu bývá zvykem.

Zároveň se můžete dozvědět i něco o své vlastní zemi, například že v Česku se každou hodinu 13 lidí narodí, 12 lidí zemře a 5 přibude ze zahraničí. Nebo to, že nejrychleji roste populace Kataru, o 514 lidí za den, a největší úbytek trápí Moldávii, která přichází o 106 obyvatel denně.

Nebyla by to ale BBC, kdyby chybělo další poctivé rozpracování tématu. Podívat se můžete na video odpovídající na otázku Kolik ještě?, přečíst si podrobný článek nebo zhlédnout některý ze sedmi videopříběhů.

Total
0
Shares
Další články