Návrhy na český či slovenský doodle můžete Googlu posílat do zítřka

Google hledá inspiraci pro svá pravidelná hravá loga, a to pro Česko a Slovensko. Pokud máte námět na kulaté výročí, k němuž dojde v prvních třech měsících roku 2013 a rádi byste jeho připomínku na jeden den viděli v podobě loga známého vyhledávače, můžete jej do zítřka poslat.

Doodle je speciální logo, které se zobrazuje vždy jeden až dva dny u příležitosti výročí nějaké události či na připomenutí známé nebo významné osobnosti. Doodle může být jak globálního, tak lokálního charakteru. Právě na ty druhé zmíněné, ryze české a slovenské doodly, Google nyní stejně jako v minulosti sbírá inspiraci.

Do zítřka můžete společnosti pomocí tohoto formuláře navrhovat osobnosti a události, které si zaslouží změněným logem společnosti připomenout. Podmínky jsou dvě – musí spadat do prvního čtvrtletí příštího roku a musí jít o výročí, které končí buď nulou, nebo pětkou. Google z návrhů vybere ty nejlepší, na které se budete moci těšit na jeho domovské stránce během ledna, února a března příštího roku.

Některé doodly se v minulosti staly obrovským internetovým hitem, za všechny připomeňme třeba interaktivní kytaru oslavující Les Paula nebo virtuální syntetizátor připomínající Roberta Mooga. Jejich kompletní galerii Google neustále doplňuje a najít ji můžete na stránce google.com/doodles. Zde je možné procházet jednotlivá loga i podle roku a země nasazení.

Via Google

 

Total
0
Shares
Další články