Najděte chybu v Google Chrome a získejte 500 dolarů

Schopnosti a aktivitu vlastních uživatelů se rozhodla využít společnost Google k vylepšení svého prohlížeče Chrome. Odměnou ve výši 500 amerických dolarů je motivuje k tomu, aby hlásili potenciálně nebezpečné chyby v kódu. Až do vydání potřebné záplaty však takový člověk musí dodržet mlčenlivost a pokud informace o bugu vypustí na veřejnost, nedostane ani cent. Peníze také vždy získá jen ten, kdo se ozve jako první.

Lovci brouků

Firma hodlá zpětně odměnit i nahlášené chyby z minulého roku a odhalení těch obzvláště závažných bude navíc odměňovat sice méně kulatou, ale i tak lákavou částkou 1337 dolarů (jak k tomuto číslu dospěli se nás ale neptejte). Už od roku 2004 nabízí stejnou odměnu a tričko navrch také Mozilla, naopak společnost Microsoft podobný postup vždy rázně odmítala.

Vyhlašováním speciálních programů pro lovce odměn se nicméně zabývají i soukromé společnosti. Podle Pedrama Aminiho, bezpečnostního manažera jedné z nich, je takový krok pro Google velkým přínosem. Jako nováček na trhu prohlížečů potřebuje na ladění systému sehnat maximum schopných lidí a 500 dolarů není nijak závratná suma. Amini tvrdí, že například v rámci programu Zero Day Initiative, který jeho společnost TippingPoint řídí, si lidé přijdou na desetinásobně vyšší částky. A na černém trhu se cena informací o chybách v kódu může vyšplhat až na 30 tisíc dolarů.

Via CW