Na světě jsou čtyři nové domény nejvyššího řádu. Zatím pro Asii

V Asii se dočkají jako první. Domény, které mají změnit internet se začínají vynořovat ze schvalovacího kolečka sdružení ICANN.

“Je to tady, největší změna internetu od jeho počátků,” komentuje prezident ICANN Akram Atallah start nových domén. “Během pár týdnů a měsíců se objeví nové domény ze všech kout světa. Tahle inovace může posílit naši globální společnost,” dodává. ICANN, tedy správce domén, očekává, že nových domén by se mohlo objevit na scéně až 1400.

Nová zjevení na především asijském internetovém nebi vypadají takto:

 • شبكة (xn--ngbc5azd) – Arabic for “web/network”
  Registry: International Domain Registry Pty. Ltd.
 • онлайн (xn--80asehdb) – Cyrillic for “online”
  Registry: CORE Association
 • сайт (xn--80aswg) – Cyrillic for “site”
  Registry: CORE Association
 • 游戏(xn--unup4y) – Chinese for “game(s)”
  Registry: Spring Fields, LLC

Čeští registrátoři zatím registrují pokles zájmu o tuzemské domény. Meziročně klesl skoro o tři procenta. Z aktuálních průzkumů navíc vyplývá, že naprostá většina domén je registrována pro podnikatelské účely. „I když přibývá jednotlivců, kteří si kupují doménu pro osobní účely, přibližně 85 % domén je registrováno pro byznys,“ dodává k číslům ze svého výzkumu František Grunt, marketingový ředitel Active 24.

01_rozdeleni_domen

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google spustil stránku, která poradí majitelům napadených webů

Stát se obětí hackerského útoku může dnes v podstatě kdokoliv, výjimečné navíc není ani to, že se oběť o infiltrování své stránky nemusí zdaleka hned dozvědět. Oproti tomu Google při svém indexování podezřelé prvky často zachytí a může na ně upozornit nejen uživatele, ale i majitele stránek. Jako další pomoc pak Google včera pro majitele webů spustil speciální web věnovaný prevenci a nápravě hackerských útoků.