Na světě jsou čtyři nové domény nejvyššího řádu. Zatím pro Asii

V Asii se dočkají jako první. Domény, které mají změnit internet se začínají vynořovat ze schvalovacího kolečka sdružení ICANN.

“Je to tady, největší změna internetu od jeho počátků,” komentuje prezident ICANN Akram Atallah start nových domén. “Během pár týdnů a měsíců se objeví nové domény ze všech kout světa. Tahle inovace může posílit naši globální společnost,” dodává. ICANN, tedy správce domén, očekává, že nových domén by se mohlo objevit na scéně až 1400.

Nová zjevení na především asijském internetovém nebi vypadají takto:

 • شبكة (xn--ngbc5azd) – Arabic for “web/network”
  Registry: International Domain Registry Pty. Ltd.
 • онлайн (xn--80asehdb) – Cyrillic for “online”
  Registry: CORE Association
 • сайт (xn--80aswg) – Cyrillic for “site”
  Registry: CORE Association
 • 游戏(xn--unup4y) – Chinese for “game(s)”
  Registry: Spring Fields, LLC

Čeští registrátoři zatím registrují pokles zájmu o tuzemské domény. Meziročně klesl skoro o tři procenta. Z aktuálních průzkumů navíc vyplývá, že naprostá většina domén je registrována pro podnikatelské účely. „I když přibývá jednotlivců, kteří si kupují doménu pro osobní účely, přibližně 85 % domén je registrováno pro byznys,“ dodává k číslům ze svého výzkumu František Grunt, marketingový ředitel Active 24.

01_rozdeleni_domen

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Abeceda osobní značky

Mít vypracovanou svoji osobní značku se rozhodně hodí, už jen proto, že snadněji seženete někoho, kdo vám bude chtít platit za práci. Dosáhnout dobré osobní značky ale v praxi dá pořádný kus práce. Dnešní infografika vám poradí co dělat, abyste šli svému štěstí naproti.
Přečtěte si více

Top virály ze Super Bowlu

Super Bowl přináší tradičně ty nejvýpravnější reklamy celého roku. Ne náhodou jsou pak reklamy vysílané právě během Super Bowlu mezi těmi vůbec nejsledovanějšími i na Youtube. Super Bowlu se budeme věnovat podrobněji v pátek, ale už teď jsme pro vás vybrali všechny reklamy, které se už stačily vyšplhat přes milion zhlédnutí.