Na reklamní videa klikají hlavně děti

Takzvaná pre-roll reklama, tedy krátký nepřeskočitelný spot před jiným videem, je asi nejklasičtější ukázkou produktu, který zákazníci z duše nenávidí a marketéři zbožňují. Nedávný výzkum reklamní agentury YuMe však přinesl hned několik důležitých poznatků, kterým by se měli tvůrci této reklamy v budoucnu přizpůsobit.

Zábava pro děti

Společnost YuMe od ledna do listopadu ve svých videokampaních sledovala takzvaný click-through rate (CTR), který určuje, kolik procent diváků reklamy na ní kliklo. Zdaleka nejvyšší podíl měla věková kategorie 14 a méně, kde byla účinnost 3,7 procenta. Skupina jejich rodičů ve věku 35 a více let vykázala jen necelá 2 procenta klikajcích a vůbec nejméně se nechali oslovit mladí lidé od 18 do 24 let, kterých bylo 1,5 procenta.

Samotný počet kliknutí sice nevypovídá vše o celkové účinnosti reklamy, i tak jsou ale tato data klíčová pro chápání údajů, ze kterých agentury vycházejí při cílení kampaní a měření jejich následné úspěšnosti. Obzvláště s přihlédnutím k faktu, že pre-roll videa tvoří 96 procent veškeré videoreklamy. Je tedy patrné, že v oblasti úspěšného oslovení cílové skupiny je hodně co dohánět.

Delší nemusí být horší

Dalším překvapivým zjištěním bylo srovnání účinnosti krátkých a dlouhých spotů. Obecný předpoklad vycházející z nechuti uživatelů sledovat obsah, který je jen zdržuje od skutečně hledaného videa, počítá s tím, že méně je v tomto případě více a reklama by měla být spíše kratší. Potvrdilo se sice, že krátké reklamy lidé častěji dokoukali do konce, ale v počtu kliknutí si znatelně lépe vedly informačně nabitější dlouhé spoty (1,8 proti 1,2 procenta).

Via BR