Na produkty od společností podporujících SOPA upozorní mobilní aplikace

Dva američtí studenti nesouhlasící se zákony SOPA a PIPA, které omezují svobody na internetu, přišli s aplikací umožňující zase o kousek efektivněji oba zákony bojkotovat.

Mobilní aplikace pro Android nazvaná Boycott SOPA svému uživateli po naskenování čárového kódu poradí, zda produkt, který drží v ruce, má něco společného s některou z firem podporujících zákon SOPA. Možnost vyjádřit svůj nesouhlas se zákony tak dostává jasnější obrysy nátlakem na společnosti, které je podporují. Firma GoDaddy by mohla vyprávět

Spotřebitelé mohou díky aplikaci učinit informované rozhodnutí, zda produkt od společnosti podporující legislativu kupovat chtějí, nebo ne. Včera již aplikace rozeznala přes 800 společností a značek se SOPA propojených a jejich počet se průběžně dál zvyšoval. Pokud by získala dostatečné množství uživatelů, mohla by po bok političtějších způsobů protestování jako jsou petice přidat i ekonomicky významné stimuly.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: Heureka hledá vývojáře

Umíte programovat? Používáte Heureku, ale říkáte si, že byste to dokázali udělat lépe? Tak do toho! Největší e-commerce projekt v Česku a na Slovensku shání do Prahy a do Jablonce nad Nisou zkušené PHP programátory a front-end developery, kteří by se chtěli podílet na podobě miliardového byznysu.