Na Facebooku nyní lze editovat své komentáře

Dílčí vylepšení má uživatelům umožnit opravit příspěvky, ve kterých najdou hned po zveřejnění překlep, aniž by je museli celé mazat jako doposud. Na přepisování historie ale zapomeňte, na opravu je čas jen v řádu vteřin.

Facebook se se svými uživateli o nový tip podělil před několika hodinami, mnozí uživatelé už ho ale praktikují poměrně dlouhou dobu. Po odeslání komentáře stačí kliknout na křížek v pravém horním rohu příspěvku a text je možné editovat. Podle dosavadních testů se zdá, že na rozhodnutí k editaci má uživatel kolem deseti vteřin, pak už musí postupovat jako dřív. Editace zároveň není možná, pokud někdo mezitím k vláknu přidá další příspěvek, zřejmě aby se zabránilo nedorozuměním.

Možnost upravit text příspěvku se zároveň vztahuje pouze na komentáře a nelze takto měnit příspěvky vkládané přímo na zeď nebo do news feedu. Účastníkům konverzace se pak objeví jen jedna notifikace za původní i upravený text příspěvku. Pokud nicméně mají povolené zasílání upozornění do e-mailu, dostane se k nim původní i nová podoba příspěvku.

Změna je v současnosti o to užitečnější, že si řada uživatelů ještě nezvykla na odesílání příspěvku pomocí klávesy Enter a na vkládání nového řádku kombinací Shift + Enter, což může vyvolat potřebu častěji editovat předčasně odeslané příspěvky.

Via IF

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Wikimedia už má přes půl miliardy unikátních návštěvníků měsíčně

Wikimedia Foundation sice provozuje nejznámější internetovou encyklopedii WIkipedia, rozhodně to ale není jediná služba, za kterou stojí. Spolu s dalšími servery, mezi které patří Wikibooks, WIkidata, Wikimedia Commons a nové Wikivoyage, dosáhla podle comScore organizace poprvé ve své historii přes půl miliardy unikátních návštěvníků.