Mobilní internet používá přes dva miliony Čechů

Asociace poskytovatelů mobilních sítí se podělila o statistiky využívání mobilních služeb v České republice. Internet v mobilu lidé používají na 2,2 milionu zařízení, přičemž smartphony tvoří přibližně třetinu z nich.

Čísla od trojice operátorů sdružených v rámci Asociace poskytovatelů mobilních sítí (APMS) ukázala řadu zajímavých dat o českém mobilním trhu:

  • V Česku bylo v březnu letošního roku 13,4 milionu aktivních SIM karet.
  • V případě, že je v Česku 10,5 milionu obyvatel, činí penetrace mobilních telefonů 128 procent.
  • V březnu využívali v Česku internet v mobilu lidé z 2,25 milionu mobilních zařízení, což odpovídá 17 procentům jejich celkového počtu.
  • K připojení k internetu používá přes 37 procent lidí smartphone a toto číslo neustále roste.
  • Celosvětově tvoří v současnosti smartphony 27 procent ze 4 miliard mobilních zařízení, do roku 2014 by však měly převážit.
  • V Česku je nejčastěji používaným systémem chytrých telefonů Symbian, který využívá 65 procent uživatelů. S velkým odstupem následují se zhruba 13 procenty Android a Apple, poté Microsoft s necelými 8 procenty a výčet uzavírá BlackBerry s podílem 1,8 procenta.
  • Jen nepatrně silnějším regionem je ve využívání mobilního internetu Praha a střední Čechy, ostatní regiony jsou srovnatelné.

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Vimeo nově tvůrcům obsahu umožní vydělávat

Audiovizuální nadšenci, kreativní umělci i mediální společnosti dostaly díky příchodu Vimea v roce 2004 možnost tvůrčího vyjádření a šanci zaujmout 65 milionů uživatelů, kteří měsíčně stránky navštěvují. Jenže zatímco YouTube se na podporu monetizace původního obsahu zaměřuje už řadu let, Vimeo v tomto ohledu zaostávalo. Až dosud.