Miton od Dlouhého a Hlavenky odkoupil podíl v IdeálníNájemce.cz, ohodnotil ho na 100 milionů

Skupina Miton ve druhém investičním kole navýšila svůj podíl ve společnosti IdeálníNájemce.cz z 15 na 46 procent, čímž valuace firmy stoupla na úroveň 100 milionů korun. Miton přitom odkoupil 21procentní podíl, který ve firmě držel Jiří Hlavenka a Oliver Dlouhý.

IdeálníNájemce.cz je součástí společnosti UlovDomov.cz, která se zabývá nájemním bydlením. Kromě služby Ideální nájemce provozujeme jeden z největších českých inzertních portálů na pronájmy a službu Prověření rizikovosti osob. Je součástí skupiny Miton vedle projektů jako Slevomat, Rohlík.cz, Bonami či Twisto.

“V IdeálníNájemce.cz máme nově 46% podíl. Službě, kterou za rok proteče 70 mil. Kč a která významně usnadňuje život každému, kdo chce pronajmout byt. Podepsáno a zapito v Brně,“ uvedl jeden ze zakladatelů Mitonu Milan Zemánek.

„Proč týmu věříme? IdeálníNájemce nabízí majitelům veškerý servis spojený s pronájmem jejich nemovitosti, včetně převzetí všech rizik. Nejenže prostřednictvím všech dostupných informací ověří a vybere vhodného nájemce, ale také zaručí, že majitel bude dostávat nájemné pravidelně a včas, bez ohledu na reálnou obsazenost bytu,“ pokračoval Zemánek.

Přichází čas na expanzi

Služba IdeálníNájemce.cz vznikla v roce 2015 pod společností UlovDomov.cz. Aktuálně dosahuje ročního obratu kolem 70 milionů korun a pod vedením zakladatelů Tomáše Brychty, Martina Březiny a Johnyho Patery (na úvodní fotografii zleva) vyrostla na již padesátičlenný tým.

„Kluci jsou otevřené hlavy a ničeho se nebojí, jsou skromní, ale mají velké plány. Takové máme v Mitonu rádi. Na startu jim svými zkušenostmi hodně pomohli Jiří Hlavenka a Oliver Dlouhý, kterým moc děkuji a přeji jim další velké úspěchy při expanzi Kiwi.com,“ dodal Zemánek.

„Společně chceme dál měnit český trh, převzít od majitelů veškeré záležitosti spojené s nájemním bydlením a nastavit nový standard bydlení v ČR. Začínáme se také poohlížet po dalších velkých evropských městech. Vysoké procento domácností tam žije v pronájmu, což je pro nás obrovská příležitost,“ řekl k transakci jeden ze zakladatelů a šéf firmy Tomáš Brychta.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brzlík, hádky v Prostřenu, božský Kája je taky člověk: To jsou nejdůležitější hesla webu minulého týdne

Tak schválně, kde byste hledali telecí brzlík? Odpověď "na teleti" je tak trochu málo. I když Češi ho teď hledali především na internetu. V přehledu top hesel ťukaných do Seznamu si vysloužil krásné druhé místo. A výš se vlastně ani dostat nemohl: asi dokážete odhadnout, co mysl internetových vyhledávačů zaujalo v minulém týdnu nejvíc. Je to národní ikona a tentokrát nejde o to, kolik potomků dokáže božský Kája zplodit, ale o jeho zdraví.