Microsoft Bing Voice Search k dispozici v USA

Kromě oficiálního spuštění Windows Mobile 6.5 se včera, tedy 6.10., stala ještě jedna zajímavá věc. Na podporu WM6.5 totiž Sprint předvedl svůj nový model Samsung SPH-i350 Intrepid. Jednou ze stěžejních funkcí tohoto telefonu je jeho hlasové uživatelské rozhraní na základě technologie rozeznávání hlasu, kterou Microsoft získal v roce 2007, když koupil Tellme Networks.

Uživatel může samozřejmě telefon ovládat klasickým způsobem. Pokud ale chce využít hlasové rozhraní, jednoduše zmáčkne trefně pojmenované „Tellme“ tlačítko, a pak může nadiktovat textovou zprávu, zavolat, nebo právě vyhledávat přes Bing. Podívejte se na krátké propagační demo k telefonu:

Google už hlasové rozhraní umí

Zatímco pro Microsoft je to vůbec první projekt hlasového vyhledávání, konkurenční Google už má aplikace zajišťující tuto funkci pro iPhone, Android a Blacberry a u Androidů je navíc k dispozici i hlasová aplikace pro Google Maps. Pokud jde o psaní zpráv, Google Search by Voice jej sice neumožňuje, ale na trhu je několik aplikací pro Androidy, které svým uživatelům takovou funkci zprostředkovávají (například Voice Text).

Vzhledem k pohodlí které hlasové ovládání telefonu umožňuje, se možná v nedaleké budoucnosti dočkáme toho, že možnost ovládání hlasem budou poskytovat všechny telefony na trhu. Microsoftu držíme palce, aby se Sprint Interpid se svým hlasovým rozhraním ujal i přes nevalné hodnocení Windows Mobile 6.5, na nichž tento telefon běží – naši recenzi přineseme brzy.