Microsoft Bing Voice Search k dispozici v USA

Ve snaze vyrovnat se Googlu přidává Microsoft do Bingu jednu funkci za druhou. Po indexování tweetů, sdíleném vyhledávání a optickém vyhledávání tak přichází na řadu i hlasové vyhledávání. Navíc v jednom balení s tvořením zpráv hlasem.

Kromě oficiálního spuštění Windows Mobile 6.5 se včera, tedy 6.10., stala ještě jedna zajímavá věc. Na podporu WM6.5 totiž Sprint předvedl svůj nový model Samsung SPH-i350 Intrepid. Jednou ze stěžejních funkcí tohoto telefonu je jeho hlasové uživatelské rozhraní na základě technologie rozeznávání hlasu, kterou Microsoft získal v roce 2007, když koupil Tellme Networks.

Uživatel může samozřejmě telefon ovládat klasickým způsobem. Pokud ale chce využít hlasové rozhraní, jednoduše zmáčkne trefně pojmenované “Tellme” tlačítko, a pak může nadiktovat textovou zprávu, zavolat, nebo právě vyhledávat přes Bing. Podívejte se na krátké propagační demo k telefonu:

Google už hlasové rozhraní umí

Zatímco pro Microsoft je to vůbec první projekt hlasového vyhledávání, konkurenční Google už má aplikace zajišťující tuto funkci pro iPhone, Android a Blacberry a u Androidů je navíc k dispozici i hlasová aplikace pro Google Maps. Pokud jde o psaní zpráv, Google Search by Voice jej sice neumožňuje, ale na trhu je několik aplikací pro Androidy, které svým uživatelům takovou funkci zprostředkovávají (například Voice Text).

Vzhledem k pohodlí které hlasové ovládání telefonu umožňuje, se možná v nedaleké budoucnosti dočkáme toho, že možnost ovládání hlasem budou poskytovat všechny telefony na trhu. Microsoftu držíme palce, aby se Sprint Interpid se svým hlasovým rozhraním ujal i přes nevalné hodnocení Windows Mobile 6.5, na nichž tento telefon běží – naši recenzi přineseme brzy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

ShopRoku 2012: Zákazníci zvolili nejkvalitnější e-shopy

Internetový srovnávač Heureka.cz vyhlásil vítěze letošního ročníku prestižní soutěže ShopRoku 2012. Přes 1,8 milionu vyplněných dotazníků spokojenosti rozhodlo o tom, které e-shopy jsou ty nejkvalitnější. Vítězem Ceny popularity a tím pádem nejoblíbenějším e-shopem se stal potřetí za sebou internetový obchod Parfums.cz. Nakupující v e-shopech nejčastěji ocenili nízkou cenu, rychlé dodání a možnost osobního odběru.
Přečtěte si více

90 tisíc blogů na WordPressu doplatilo na uživatelské jméno “admin”

Nebezpečím pro útoky v dnešní době nejsou jen snadno uhádnutelná hesla. Stejně nebezpečné může být nechat u svého účtu na webové platformě defaultní uživatelské jméno s administrátorskými právy. Tím nepříjemnějším způsobem to zjistilo 90 tisíc majitelů účtů na WordPressu, kteří nezměnili uživatelské jméno "admin" a stali se součástí botnetu.