Microsoft Bing Voice Search k dispozici v USA

Ve snaze vyrovnat se Googlu přidává Microsoft do Bingu jednu funkci za druhou. Po indexování tweetů, sdíleném vyhledávání a optickém vyhledávání tak přichází na řadu i hlasové vyhledávání. Navíc v jednom balení s tvořením zpráv hlasem.

Kromě oficiálního spuštění Windows Mobile 6.5 se včera, tedy 6.10., stala ještě jedna zajímavá věc. Na podporu WM6.5 totiž Sprint předvedl svůj nový model Samsung SPH-i350 Intrepid. Jednou ze stěžejních funkcí tohoto telefonu je jeho hlasové uživatelské rozhraní na základě technologie rozeznávání hlasu, kterou Microsoft získal v roce 2007, když koupil Tellme Networks.

Uživatel může samozřejmě telefon ovládat klasickým způsobem. Pokud ale chce využít hlasové rozhraní, jednoduše zmáčkne trefně pojmenované “Tellme” tlačítko, a pak může nadiktovat textovou zprávu, zavolat, nebo právě vyhledávat přes Bing. Podívejte se na krátké propagační demo k telefonu:

Google už hlasové rozhraní umí

Zatímco pro Microsoft je to vůbec první projekt hlasového vyhledávání, konkurenční Google už má aplikace zajišťující tuto funkci pro iPhone, Android a Blacberry a u Androidů je navíc k dispozici i hlasová aplikace pro Google Maps. Pokud jde o psaní zpráv, Google Search by Voice jej sice neumožňuje, ale na trhu je několik aplikací pro Androidy, které svým uživatelům takovou funkci zprostředkovávají (například Voice Text).

Vzhledem k pohodlí které hlasové ovládání telefonu umožňuje, se možná v nedaleké budoucnosti dočkáme toho, že možnost ovládání hlasem budou poskytovat všechny telefony na trhu. Microsoftu držíme palce, aby se Sprint Interpid se svým hlasovým rozhraním ujal i přes nevalné hodnocení Windows Mobile 6.5, na nichž tento telefon běží – naši recenzi přineseme brzy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Anonymous stáhli svou podporu WikiLeaks

Po několika letech silné podpory organizace WikiLeaks se přinejmenším část internetového hnutí Anonymous rozhodla ji přerušit. Mezi důvody patří přílišný důraz na osobu Juliana Assangeho a také agresivita, s níž lidé za WikiLeaks začali od svých příznivců vybírat peníze.
Přečtěte si více

Už zítra proběhne v pražském Světozoru TEDxPrague Cinema

Ve středu 27. března se od 20.30 v pražském kině Světozor uskuteční TEDxPrague Cinema, první letošní promítání vybraných přednášek z inspirativních konferencí TED - takzvaných TEDTalks. Řečníky, které pojí společné téma "Na vlastní nohy", pro večer vybírala Petra Hubačová, zakladatelka business akcelerátoru pro firmy TechSquare a konferencí TEDxPrague, která zároveň bude večerem provázet.