Mezi reklamními formáty poroste nejrychleji online video

Pracujete ve svém marketingu s online videem? Možná byste měli. Této sféře se podle odborníků začíná blýskat na lepší časy a jedna studie za druhou potvrzují, že právě tudy vede cesta.

Server eMarketer vydal svou prognózu trendů pro rok 2012. Očekává, že v příštích několika letech budou v rámci všech možných forem online reklamy nejrychleji narůstat výdaje za online video reklamu. Jak ale napovídá následující tabulka, bavíme se o procentuálním růstu a to je jen jeden z úhlů pohledu.

To, že online video reklama nejrychleji poroste, ještě neznamená, že převálcuje ostatní formy firemní online prezentace. V absolutních číslech druhé tabulky je patrné, že ani v roce 2015 nejsou předpokládané výdaje na online video natolik vysoké, aby překonaly například oblast vyhledávání (třikrát taková částka), nebo i poměrně pomalu rostoucí bannery (více než jeden a půlkrát taková částka).

Světu reklamy (pokud jde o celkové výdaje) bude i v příštích letech nadále dominovat sféra vyhledávání. Ta už je ale prakticky nasycená a její procentuální růst se pochopitelně zpomaluje. Jak prognóza napovídá, nově začíná vystrkovat růžky právě online video a je na čase se na tuto výzvu připravit.

Via MP

Total
0
Shares
Další články