‘@Mentions nyní umožňují zkrátit jména přátel

Přímé odkazy na vaše přátele ve statusech či komentářích na Facebooku už nemusejí vypadat zbytečně formálně. Nově je můžete zkrátit a nechat třeba jen křestní jméno.

Facebook znovu rozšířil svou funkci @Mentions, která umožňuje ve statusech označit jména přátel nebo názvy stránek, skupin či událostí a vytvořit z nich odkaz. Posledního zásadního rozšíření se funkcionalita dočkala v půlce března, kdy Facebook zpřístupnil označování přátel, stránek, skupin či událostí i v komentářích.

Nově lze jména i zkracovat. Když teď začnete psát ve statusu nebo komentáři symbol @ před jménem a vyberete konkrétního přítele z nabídky, která se rozbalí, jméno můžete zároveň ihned zkrátit. Dříve se muselo nechat celé, takže výsledné sdělení vypadalo často dost kostrbatě. Nadále nicméně chybí možnost upravit jméno do jiného pádu nebo jej zaměnit za zdrobnělinu či přezdívkou. V takovém případě totiž tag jako aktivní link přestává fungovat.

Novinkou také je, že není nutné používat symbol @ před jménem či názvem. Začněte psát jméno v prvním pádě a po prvních čtyřech písmenech se automaticky rozbalí známá nabídka. Je-li křestní jméno kratší, nabídka se rozbalí až ve chvíli, kdy je napsáno celé.

Via IF

Total
0
Shares
Další články