LinkedIn zvyšuje příjmy rychleji než Facebook, Apple či Zynga

Nejrychlejší meziroční růst na poli příjmů zaznamenala z velkých technologických společností trochu překvapivě sociální síť profesionálů LinkedIn. Na paty LinkedInu šlapala trojice z nadpisu, tedy Facebook, Apple a Zynga.

LinkedIn si podle společnosti Statista vede nejlépe mezi technologickými společnostmi co do poměrného růstu příjmu. Tedy alespoň mezi veřejně obchodovanými společnostmi, které své účetnictví musí povinně zveřejňovat (Facebook takovou společností sice zatím není, účetnictví ale zveřejnil při podání přihlášky k obchodování na burze).

Za uplynulý rok své příjmy sociální síť profesionálů více než zdvojnásobila, když vykázala v posledním účetním čtvrtletí 2011 růst 105 procent oproti stejnému období v roce 2010 a meziroční růst za celý účetní rok dokonce 115 procent. V celoročním růstu následuje Zynga s 91 procenty a teprve po ní Facebook s 88 procenty.

Meziroční růst příjmů technologických společností

Apple je sice v celoročním souhrnu procentuálně až čtvrtý, jenomže co je to platné, když v absolutní vydělané částce se mu stejně nikdo nevyrovná. Přece jen je snazší zdvojnásobit své příjmy, když vyděláváte pár set milionů dolarů ročně jako LinkedIn, než když se vaše příjmy pohybují v desítkách miliard. Apple je nyní druhou největší společností světa pokud jde o tržní hodnotu vydaných akcií a jeho příjmy za finanční rok 2011 činily hezkých 105 miliard dolarů. Zisk z této částky byl kolem 25 procent, přesněji 25,92 miliardy dolarů.

Via VentureBeat

Total
0
Shares
Další články