Kofola přes Hangouts oznámila přechod na Google Apps

Pokročilejší uživatelé začali sami utíkat ke službám jako je Dropbox a stále silnější komunita zaměstnanců začala do společnosti přinášet služby, které jsme neměli pod kontrolou. Tak vypadá poměrně častý spouštěč úvah o přechodu ke cloudovému řešení, kdy firma musí držet krok s internetovými návyky svých zaměstnanců. Nejinak tomu bylo i v případě Kofoly.

Proniknout do firem takzvaně odspoda, přes zaměstnance, je dnes poměrně oblíbenou strategií (z českých příkladů jmenujme třeba globální startup Apiary.io, ze zahraničních GitHub). Žádná firma už se totiž nemůže schovat před realitou internetu “tam venku”. Také proto se rozhodla pro přechod na cloudové řešení i Kofola. A aby netahala novináře po pražských hotelích, oznámení proběhlo sympaticky přes Hangouts. Marketingová oddělení českého Googlu a Kofoly prý navíc dál spolupracují, takže se dost možná dočkáme i dalších zajímavých aktivit.

Kofola si od přechodu na Google Apps slibuje především lepší podmínky pro efektivní komunikaci v rámci firemní kultury založené na permanentní mobilitě a flexibilitě zaměstnanců i snadnější začlenění akvírovaných firem a spolupracujících osob do svých struktur. Implementace se uskuteční na třech trzích ze čtyř, kde společnost působí, tedy v České republice, na Slovensku a v Polsku a týká se celkem 700 uživatelů. V rámci regionu střední a východní Evropy tak celý projekt patří mezi dosud největší podniková nasazení Google Apps v segmentu výrobních firem.

“Decentralizovaná administrativní struktura se v našem podnikání vyplácí a její udržení vnímáme i jako odpovědnost vůči zaměstnancům, kteří pro nás v jednotlivých regionech pracují. Jde nám hlavně o lidi a to, kde sedí, je až druhotné. Nese to s sebou ale poměrně náročné požadavky na mobilitu pracovníků i efektivitu komunikace,” říká Jannis Samaras, šéf Kofoly. Za nasazením Google Apps tak v případě Kofoly stál především záměr optimalizovat vnitřní komunikační procesy.

Samotnou implementaci má na starosti největší dodavatel řešení Google Apps v České republice, společnost Netmail. V rámci projektu nasazuje nové mailové řešení, chatovací systém a nástroje pro videokonference a sdílení dat. Aktuálně pod jeho vedením přechází na nový systém zhruba 60 firemních early adopters, kteří se budou podílet na šíření změny. Všech 700 uživatelů pak nových služeb začne využívat do poloviny května.

 

Total
0
Shares
Další články