Knihkupci: Amazon chce lstí zničit naše kamenné obchody

Majitelé knihkupectví se bouří proti novince Amazonu. Největší on-line obchod chce prodávat čtečky v běžných prodejnách. Projekt Amazon Source umožní obchodníkům prodávat Kindly a získávat provize z prodaných knih, které si majitelé čteček nakoupí.

Na první pohled to vypadá jako vstřícný krok. Knihkupcům se ale nelíbí. “Je to jako pustit hladovou lišku do kurníku,” tvrdí podle BBC jeden z prodejců.

Amazon se brání oblíbenou větou Vladimíra Železného: “Obchody by měly jít vstříc tomu, co zákazníci chtějí,” a dodává, že novinka zvýší komfort nakupování. Knihkupci ale o tom evidentně přesvědčeni nejsou.

“Kindly prodáváme v podstatě bez zisku a nový majitel čtečky si v knihkupectví knížku jen vybere knížky a pak si ji koupí na Amazonu levněji,” tvrdí zástupci kamenných prodejen. Prodejci z kalifornského Skylight Books dokonce mluví o Trojském koni.

Nervozita už se přenáší i na britské ostrovy, kam novinka ale ještě nedorazila. Prezident knihkupecké asociace Patrick Neale doufá, že americké obchody řeknou Amazonu s díky, ne. “Proč by měli prodávat produkty Amazonu. To jen odvede lidi od jejich byznysu a ztráty budou vysoké,” varuje.

via BBC

Total
0
Shares
Další články