Kiwi.com spouští novou službu Nomad, nabídne úsporu při cestách do více destinací

Jeden z nejúspěšnějších českých startupů Kiwi.com spouští novou službu Nomad. Rozšiřuje tak možnosti plánování cesty s několika zastávkami. Služba uživatelům umožní plně zautomatizovat jejich cestu tak, aby ušetřili co nejvíce peněz.

„V Kiwi.com se pořád snažíme co nejvíce zjednodušit plánování cest s několika zastávkami, ať už jde o jednotlivce nebo skupiny, baťůžkáře nebo byznysmeny. Představte si, že letíte z Prahy do Londýna se zastávkami v Paříži, Římě a Stockholmu za cenu 131 Euro. Díky funkci Nomad je to teď v moci zákazníka,“ komentuje spuštění nové funkce Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO Kiwi.com.

Pokud zákazník plánuje cestu do dvou či více destinací v určitém časovém horizontu, Nomad naplánuje zastávky v optimálním pořadí. Zákazník tedy nemusí řešit, jak na své cestě objet co nejefektivněji vícero míst, Kiwi.com je namíchá do nejméně nákladného itineráře, jaký je v dané kombinaci destinací možný.

Nová funkce tak rozšiřuje možnosti loni představené služby Multicity umožňující díky patentovanému algoritmu proces „virtual interlining“, tedy kombinaci letů od téměř 700 vzájemně nespolupracujících aerolinek v rámci jednoho itineráře. Tento proces umožňuje výrazné úspory pro zákazníka – v průměru je Kiwi.com o 28 procent levnější, v některých případech úspora činí až 90 procent.

Total
4
Shares
Další články