Kiwi.com spouští novou službu Nomad, nabídne úsporu při cestách do více destinací

Jeden z nejúspěšnějších českých startupů Kiwi.com spouští novou službu Nomad. Rozšiřuje tak možnosti plánování cesty s několika zastávkami. Služba uživatelům umožní plně zautomatizovat jejich cestu tak, aby ušetřili co nejvíce peněz.

„V Kiwi.com se pořád snažíme co nejvíce zjednodušit plánování cest s několika zastávkami, ať už jde o jednotlivce nebo skupiny, baťůžkáře nebo byznysmeny. Představte si, že letíte z Prahy do Londýna se zastávkami v Paříži, Římě a Stockholmu za cenu 131 Euro. Díky funkci Nomad je to teď v moci zákazníka,“ komentuje spuštění nové funkce Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO Kiwi.com.

Pokud zákazník plánuje cestu do dvou či více destinací v určitém časovém horizontu, Nomad naplánuje zastávky v optimálním pořadí. Zákazník tedy nemusí řešit, jak na své cestě objet co nejefektivněji vícero míst, Kiwi.com je namíchá do nejméně nákladného itineráře, jaký je v dané kombinaci destinací možný.

Nová funkce tak rozšiřuje možnosti loni představené služby Multicity umožňující díky patentovanému algoritmu proces „virtual interlining“, tedy kombinaci letů od téměř 700 vzájemně nespolupracujících aerolinek v rámci jednoho itineráře. Tento proces umožňuje výrazné úspory pro zákazníka – v průměru je Kiwi.com o 28 procent levnější, v některých případech úspora činí až 90 procent.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter zažil útok hackerů, až čtvrt milionu účtů bylo kompromitováno

Minulý týden zažil Twitter hned dvě nemilé události. Jeho služby byly na čas pro uživatele nedostupné, kromě toho jej také napadla skupina "extrémně sofistikovaných" hackerů. Twitteru se podařilo zakročit, přesto byla kompromitována data z některých uživatelských účtů. Obě události spolu prý nesouvisí. Naopak útok dost možná souvisí s napadením dalších amerických médií čínskými hackery.